Robin môže dosiahnuť veľké veci, myslí si jeden zo šéfov Virginu

Robin Frijns
foto: Envision Virgin Racing

Technický šéf stajne Virgin si myslí, že pretekár tímu Robin Frijns môže v nastávajúcej sezóne dosiahnuť „veľké veci“. Chris Gorne to povedal pre e-racing365.

Frijns v predošlej sezóne vyhral preteky v Paríži a New Yorku a pred posledným víkendom mal matematickú šancu na zisk titulu. Pre 27-ročného Holanďana z toho bolo napokon konečné štvrté miesto medzi pilotmi. Vôbec prvýkrát od roku 2014 sa stalo, že Sama Birda predbehol jeho tímový kolega.

Technický riaditeľ tvrdí, že jeho vzťah s Frijnsom a jeho inžinierom Bertrandom Ferminom je rozhodujúci pri maximalizovaní Holanďanovho výkonu. „Vyvíjam naňho istý tlak. Mám s ním dobrý vzťah. A takisto aj s Bertrandom. Som v pozícii, keď môžem tlačiť na oboch. Paríž je dobrým príkladom, pretože tam to fungovalo. Po druhom tréningu som bol trochu nespokojný a vypustil som verbálnu raketu. Obaja zareagovali, podali výkon a vyhrali.“

Virgin po testoch: Je skvelé, že sme ovládli prvé dva dni

Gorne sa so svojím zverencom pozná z minulosti a okamžite v ňom spoznal prirodzený talent. „Robin a ja si veľmi dobre rozumieme, máme rovnaký zmysel pre humor. Vzájomne sa rešpektujeme, čo je pekné. Odkedy sme spolupracovali v Andretti, som jeho veľký fanúšik. Jeho úspešná história o ňom vypovedá všetko. Keď som s ním začal pracovať po tom, čo som spolupracoval so stovkami jazdcov, zistil som, že tento zvláštny malý Holanďan je veľmi talentovaný. Je to prirodzený talent.“

„Keď som opustil Andretti, mal som istý vplyv na to, koho by sme si mali vybrať. Veľmi som sa snažil, aby to bol Robin. Často som krutý, aby som bol milý, ale on to vie. Myslím si, že pozná, keď nie som spokojný, keď vie, že nepodáva očakávaný výkon. Vtedy musí ešte viac zabrať, pretože má na to, aby dosiahol veľké veci,“ dodal jeden z čelných predstaviteľov Virginu.