Romain Grosjean si vyskúšal Formulu E, zatiaľ iba virtuálne (Video)

Zdroj: Formula E

Bývalý pilot F1 Romain Grosjean si pred niekoľkými dňami vyskúšal jazdu v monoposte Formuly E – zatiaľ virtuálne. Francúz je šéfom e-športového tímu R8G eSports, ktorý vytvoril koncom minulého roka.

Grosjean si vyskúšal viacero platforiem, naposledy rFactor 2, ktorá je využívaná aj v aktuálnom virtuálnom šampionáte Formula E: Accelerate.

 

„Som nesmierne zaneprázdnený simulátorovými pretekmi. Zapojil som sa do nich vlani počas pandémie a lockdownu. Teraz pracujeme s mnohými jazdcami naprieč veľkým počtom rôznych kategórií. A som na nich super hrdý,“ povedal Grosjean pre oficiálny web šampionátu.

Aktuálny pilot IndyCar sa snaží pomôcť svojim pilotom dostať sa z virtuálneho sveta do reálneho kokpitu. „Bol som zapojený tak veľmi, ako sa len dá. Snažím sa od nich učiť a porážať ich, ale sú veľmi rýchli. Ak niečo robím, chcem to robiť naplno a keď som sa rozhodol, že vstúpim do virtuálnych pretekov, vedel som, že v simulátore strávim množstvo hodín.“

Grosjean bol pred sezónou spomínaný ako možný nováčik Formuly E. Zatiaľ sa tak nestalo. Vraj absolvoval súkromné testy s jedným z tímov, šuškalo sa o Mahindre.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *