Zamieri trojica Nico Rosberg, Felipe Massa a Jenson Button do Formuly E?

Galavečer FIA - 2016 - Nico Rosberg

Nico Rosberg ukončil kariéru v F1, čo vyvolalo búrlivé diskusie. Lewis Hamilton prišiel o vážneho konkurenta v boji o titul. Otázne je, kto ho nahradí. Rosbergov odchod môže ovplyvniť aj Formulu E. Jej šéf Alejandro Agag priznal, že príchod čerstvého majstra sveta F1 do elektrickej série by bol vítaný.

„Dnes som sem prišiel aj preto, aby som si obzrel pilotov. Počul som, že jeden z nich je momentálne bez práce,“ žartoval Agag počas piatkového galavečera FIA vo Viedni. Na mysli mal pochopiteľne Rosberga, ktorý sa vyjadril, že chce motoršport zanechať úplne. Agag to však nechce nechať len tak. „Musí spraviť niečo pre našu planétu. Nám záleží na životnom prostredí. Určite sa ho budem snažiť presvedčiť,“ prezradil dobre naladený Španiel.

S Formulou 1 sa tento rok nerozlúčil iba Rosberg. Už v priebehu sezóny bolo jasné, že kolotoč kráľovskej série opúšťa ďalšia výrazná dvojica. Jenson Button má na konte majstrovský titul a Felipe Massa je vicemajstrom, čo je v takom náročnom konkurenčnom prostredí takisto fantastický úspech. Agag presviedčal Massu rôznymi neobvyklými spôsobmi a v kontakte je aj s Buttonom. Po chvíľkovej účasti Jacquesa Villeneuva v FE by išlo o ďalšieho majstra (alebo majstrov) sveta F1 vo Formule E. Uvidíme, čo prinesú najbližšie týždne a mesiace.

Zdroj: e-formel.de, foto: FIA