Rosenqvist chce dočasne zabudnúť na titul, sústredí sa len na víťazstvo v pretekoch

foto: © FIA Formula E

Felix Rosenqvist, ktorý príde o necelé dva týždne na Slovensko, tvrdí, že chce dočasne zabudnúť na prípadný zisk majstrovského titulu v aktuálnej sezóne.

Švédovi vo farbách Mahindry posledné preteky v Ríme a Paríži vôbec nevyšli. V Taliansku ho zradilo zavesenie kolies a v metropole Francúzska dorazil do cieľa až na ôsmom mieste. Aj preto je v celkovom hodnotení síce na treťom mieste, ale s výraznou stratou na lídra Jeana-Érica Vergna.

„Úprimne, teraz chcem len vyhrať preteky. Chcem ísť do Berlína a zažiť dobrý víkend. Skúsime trochu zabudnúť na titul a pokúsime sa spraviť to, čo sme urobili minulý rok v Berlíne. To by mohla byť cesta späť. Berlín mohol prísť v lepšom čase. Je však pekné sa tam vrátiť, pretože som presvedčený, že naše auto bude veľmi dobré,“ prezradil Rosenqvist pre Autosport.

Tretí muž priebežného poradia sa však ani náhodou nevzdáva. „Už som videl aj nepravdepodobnejšie scenáre, ktoré viedli k zisku titulu. Do konca zostávajú štyri podujatia, v hre je sto bodov. Samozrejme, že sa to môže stať. Som hladný po víťazstvách a to je to, na čo myslím najviac. Nechcem byť na chvoste.“

Problémy švédskeho pilota by podľa neho mohli súvisieť s jednotlivými povrchmi na rôznych tratiach. „Vidím, že niektoré autá sa na istých okruhoch trápia a nikto nevie prečo. Paríž bol minulý rok našou slabinou a ak sa na to pozriete celkovo, tak to tak vyzeralo aj teraz. Je tam niečo, na čo musíme v súvislosti s okruhom prísť,“ dodal Rosenqvist.

Takto pozdravuje Felix slovenských fanúšikov pred Rallye Tatry.

Pozdravuje vás Felix Rosenqvist, ktorý koncom mája zavíta do Popradu na RALLYE TATRY.Viac info na:https://www.formula-e.sk/hviezda-formuly-e-felix-rosenqvist-pride-na-slovensko

Posted by Formula-E.sk on 8. máj 2018