Rosenqvist siahal v Ríme na víťazstvo, pre Mahindru sa to skončilo katastrofou

foto: © FIA Formula E

Mahindra bola v prvej polovici sezóny väčšiu časť lídrom priebežného poradia. Po ústupe z pozícii sa na ne chcela vrátiť práve v Ríme. Nebola od toho ďaleko, lenže osud si to prial inak.

Felix Rosenqvist po druhom meranom tréningu vyhral aj kvalifikáciu a výborne si počínal aj v pretekoch. Po veľmi rýchlej zastávke v boxoch ešte zveľadil svoj náskok pred druhým Samom Birdom na Virgine. V 22. kole však Švéd spravil chybu, tvrdo narazil na obrubník a ako líder musel z pretekov odstúpiť po poškodení zavesenia zadných kolies.

„Ďalšie preteky, ktoré strávime len ťažko. Cítim sa zle kvôli chlapcom. Som ohromený tímom, pretože počas tohto hektického víkendu išiel každý naplno. Stalo sa niečo, čo sme nemohli predpovedať. Vždy mám úsmev na tvári, keď viem, že som do toho dal všetko, v tíme prebiehali procesy hladko. Dnešné tempo bolo bláznivé a až do odstúpenia som viedol v každom kole. Z dneška si vieme odniesť množstvo pozitív,“ prezradil švédsky pilot, ktorý v priebežnom poradí klesol na tretie miesto.

Nick Heidfeld štartoval z desiatej priečky a vďaka čistému prvému úseku dokázal v druhej časti pridať. Po kolízii s Oliverom Turveym sa však prepadol na šestnáste miesto, na ktorom napokon dorazil až do cieľa. „Po štarte bol v prvej zákrute očakávaný chaos, ale auto je silné a dokázal som pokračovať. Turvey mal pred incidentom veľmi málo energie, takže sme ho dostihli veľmi skoro. Zopár áut sa pred neho dostalo, Jean-Éric ho obehol priamo predo mnou. Následne Turvey zvoľnil príliš skoro. Bránil vnútornú stranu, tak som šiel po vonkajšku. V zákrute som mu nechal dostatok miesta, lenže on šiel rovno. Budem s ním hovoriť, ale domnievam sa, že mal problém s regeneráciou. Bolo to zvláštne.“

Mahindra klesla po bodovej mizérii v Ríme na priebežné tretie miesto. „Prísť o víťazstvo po odstúpení z prvého miesta je jednoznačne sklamanie. Budeme veľmi tvrdo pracovať, aby bolo naše auto spoľahlivé a rýchle. V Paríži sa budeme opäť snažiť o dobrý finiš,“ prezradil šéf tímu Dilbagh Gill.