Rosenqvist spomína na nádherné prostredie v Punta del Este

foto: © FIA Formula E

Felix Rosenqvist je po prvej polovici aktuálnej sezóny na priebežnom druhom mieste. Pilot Mahindry v Uruguaji nazbieral za piate miesto desať bodov, na lídra Jeana-Érica Vergna z TECHEETAH stráca už 30 bodov.

Preteky v Punta del Este pre Švéda nedopadli najlepšie. „Rovnako ako pred mesiacom v Santiagu, sme dokázali nazbierať dôležité body, aj keď celkovo sme mali v Uruguaji náročný víkend. Punta del Este je skvelým miestom pre preteky. Bol som tam prvýkrát a skutočne sa mi páčil fakt, že je to tak blízko mora. Nádherná krajina,“ prezradil Rosenqvist vo svojom stĺpčeku pre e-racing365.

„Myslím si, že naše začiatočné nastavenie nebolo ideálne. Museli sme veľa vecí meniť, čo normálne počas dňa nerobíme. V druhom tréningu sme našli správne riešenie, ale v rýchlom kole som spravil chybu. Naša rýchlosť však vyzerala sľubne. Počas kvalifikácie som v druhej šikane narazil do steny a poškodil monopost. Kvôli následnej nedotáčavosti som v deviatej zákrute narazil do bariér. To bolo najväčšie zdržanie počas víkendu. Neskončil som však posledný a štartoval som z dvanástej priečky. Bola to mierna útecha, pretože z dvanástej pozície môžete pretekať,“ pokračuje ašpirant na zisk titulu.

foto: © FIA Formula E

„Môj štart bol veľmi slabý, keďže som začal na ľavej strane. Nemal som priľnavosť. Z dvanástej priečky som sa v prvom kole prepadol na pätnástu a až potom som sa začal zameriavať na prienik. Bol tam chaos, ktorému som sa ešte pred zastávkou v boxoch dokázal vyhnúť bez prílišnej spotreby. Zastávka v boxoch bola naozaj bezproblémová, vďaka čomu som získal pozíciu. V druhom úseku som sa ocitol pred Mitchom a dlho sme jazdili bok po boku. Začal som mať však problémy s energiou. Pri prejazde veľkými obrubníkmi som si poškodil auto a systémy ma prestali informovať o energii. Bol som naozaj zmätený,“ priznáva pilot Mahindry.

„Klesol som, keďže moje auto indikovalo, aby som šiel pomalšie, pretože nevedelo, v ktorom som kole. Bolo náročné rozhodnúť sa, ako mám jazdiť. Nakoniec mi zostalo množstvo energie, dokázal som sa dotiahnuť na balík predo mnou a dostať sa pred Alexa Lynna. Pred šachovnicovou vlajkou som sa dostal takmer k Mitchovi Evansovi,“ dodal Rosenqvist.