Rowland nesúhlasí s trestom za kolíziu, po ktorej skončil Cassidy v bariérach (Video)

Oliver Rowland
foto: Nissan

Oliver Rowland vyzval na dodržiavanie pravidiel po tom, ako bol potrestaný za nehodu s Nickom Cassidym. Informuje o tom Motorsport.com.

Cassidy získal pre Virgin pole position, ale prišiel o ňu už na začiatku, keď po chybe skončil v hodinách a prepadol sa na jedenáste miesto. Postupom času sa dostával dopredu a o tri kolá neskôr sa ocitol v súboji o siedme miesto s Rowlandom v Nissane. Došlo ku kontaktu, po ktorom skončil nováčik v bariérach.

Išlo o súboj troch áut. Cassidy sa bránil pred dobiedzajúcim Nicom Müllerom v Dragone, Rowland bol na vnútornej strane, ale na vrchole zákruty došlo k zmieňovanému kontaktu. Brit dostal desaťsekundovú časovú penalizáciu a dva trestné body.

Spomínanú kolíziu nájdete v tomto zostrihu, v čase 1:10

Rowland pre Motorsport.com povedal: „Šiel som do vnútra, ale nie úplne, pretože som ho takisto nechcel natalčiť na stenu pri výjazde zo zákruty. Prišlo mi to, že zabočil, ako keby som tam nebol. Nie som si celkom istý tým, čo som mal vlastne spraviť. Nedokážem zmiznúť. Dostal som trest, ale neviem. Ja to vidím tak, že ak je niekto na vnútornej strane, nemôžete zahnúť ako keby tam nebol. Kam som mal ísť? Bol som vo vnútri.“

Rozčarovaný jazdec Nissanu spochybnil výklad pravidiel, ktorý preňho znamenal trest. „Kde je tá šírka auta, ktorú tam máme nechávať? Pravidlo hovorí, že ak máte nejakú časť svojho auta vedľa toho druhého, musíte tam nechať priestor na šírku auta. Nebol som úplne vo vnútri, ale on odbočil ako keby som tam nebol. Už to nespravím. Zdá sa, že je to vec Formuly E.“

Rowland skončil napokon na šestnástom mieste. Cassidy preteky nedokončil. Dve kola pre koncom zamieril do boxov po defekte pravého zadného kolesa. Ani pilot Virginu sa nevyhol trestu, dostal 30-sekundovú penalizáciu za nepoužitie tretieho aktivačného režimu.

Nováčik Cassidy bol po kvalifikácii hrdinom, potom prišla katastrofa (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *