Rowland po troch rokoch vedľa Buemiho: Som úplne iný človek

Sébastien Buemi a Oliver Rowland
foto: Shivraj Gohil

Oliver Rowland si myslí, že je po troch rokoch strávených v Nissane úplne iným človekom. Brit to povedal pre Motorsport.com a narážal na spoluprácu so šampiónom druhej sezóny Sébastienom Buemim.

Zaujímavé je, že Rowland zažil svoju premiéru vo Formule E ešte v roku 2015 v Uruguaji vo farbách Mahindry, kam má namierené aj teraz. Po tom, čo angažmán v Nissane na poslednú chvíľu odmietol Alex Albon, sa do Formuly E v roku 2017 opäť vrátil. Za tú dobu vyhral dvoje preteky a žiaril predovšetkým v kvalifikácii. Napokon skončil celkovo štrnásty.

„Nevyužili sme množstvo príležitostí. Z hľadiska tempa som bol rovnako dobrý ako ktokoľvek iný. Ale určite sme sa tento rok trápili o čosi viac. Okrem toho si ale myslím, že sme mali silný rok, len sme mali trochu smoly,“ pokračuje Rowland, ktorý by mal v Mahindre nahradiť Alexa Lynna.

Hovorí sa aj to, že z Nissanu odchádza kvôli svojmu minoritnému postaveniu v porovnaní s Buemim. „On sa trochu trápil. Ja som mal tempo. Trápil sa s hľadaním rovnováhy a konzistentnosti. Občas sa to stalo aj mne. Ale inokedy som z auta dokázal dostať maximum. A je jasné, že to nebolo vždy jednoduché.“

Napriek možným zákulisným treniciam však svojho bývalého kolegu pochválil a priznal, že sa od neho veľa naučil. „Veľmi veľa. Neviem to opísať. Možno nie až tak veľa po jazdeckej stránke. Na začiatku mi pomohol pochopiť veci. Ale po mentálnej stránke, z hľadiska konštruktívnosti a toho, ako pracovať s tímom a ako sa s ním vyvíjať, tak toto bolo obrovské.“

„V porovnaní s tým, keď som sem prišiel, som úplne iný človek. Patrí mu plný kredit. V skutočnosti mi nepomohol, ale ukázal mi, ako by sa to malo robiť,“ dodal Rowland.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *