Rowland po zmazaní času skritizoval vedenie pretekov

Oliver Rowland
foto: Formula E

Oliver Rowland označil zmazanie jeho kvalifikačného času v Super Pole za ďalší neporiadok a totálny vtip. Pilot Nissanu to povedal v televíznom rozhovore.

Brit bol prvým účastníkom záverečného rozstrelu šiestich najrýchlejších. Postúpil doň z druhej kvalifikačnej skupiny. Po tom, čo sa v samom závere skupinovej časti ocitol v hodinách Sérgio Sette Câmara v Dragone, bola kvalifikácia na chvíľu prerušená a tým pádom trvala o čosi dlhšie ako zvyčajne. Vedenie pretekov následne ohlásilo posunutý začiatok Super Pole.

Rowland dosiahol počas svojej jazdy štvrtý najrýchlejší čas, to sa však ukázalo až po kvalifikácii. Napokon bol tento čas zmazaný kvôli neskorému opusteniu boxovej uličky. Na semafore svietila červená. Pilot má podľa pravidiel 30 sekúnd na opustenie boxovej uličky od začiatku Super Pole. To podľa vedenia pretekov pilot Nissanu nedodržal, čo dokázali aj zábery.

Britský pretekár sa pred kamerami rozčuľoval a obhajoval sa, že nemal dostatok času na prípravu. „Takto, štvrtá časť kvalifikácie priniesla červené vlajky, takže došlo k posunu. V čase 12:38 povedali, že začíname o 12:39. Neakceptovali, že pilot sa musí dostať do auta, takže sme to zmeškali.“

„Zas a znovu, je to ďalší neporiadok, ak mám byť úprimný. Nerozumiem, prečo nechali odštartovať ďalšiu časť už o 40 sekúnd. Je to úplný vtip. Som trochu sklamaný. Problém je, že neviete, či ste postúpili do ďalšej časti a vám dajú minútu a dvadsať sekúnd, aby ste sa dostali do auta. To je nemožné,“ dodáva Rowland. Napokon vyštartuje zo šiesteho miesta.

Monackú pole position získal po neskutočnej kvalifikačnej dráme šampión da Costa!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *