Rowland vyhral škandalózne virtuálne preteky v Berlíne, tretieho Abta obvinili z podvodu (Video)

Oliver Rowland
Zdroj: Nissan

Oliver Rowland sa stal víťazom dnešných virtuálnych pretekov, ktoré prebehli na berlínskom okruhu Tempelhof. Pilot Nissanu vyťažil z incidentu, ktorý sa odohral medzi Stoffelom Vandoornom a Danielom Abtom.

Piate bodované preteky série Race at Home Challenge však dostali škandalózny nádych potom, ako Vandoorne a úradujúci dvojnásobný šampión Jean-Éric Vergne obvinili Abta z toho, že sa na pretekoch nezúčastnil on, ale ním najatý náhradník.

Víťaz pretekov, Rowland, štartoval z tretej pozície a nasledoval víťaza kvalifikácie Vandoorna a druhého na štarte, Abta. Vandoorne prišiel o vedenie už v prvom kole, keď sa pred neho dostal pilot Audi.

 

Dvojica zvádzala na čele veľký súboj, čo využil Rowland v siedmom kole a dostal sa na prvé miesto.

 

Britský jazdec Nissanu si udržiaval náskok pred Vandoornom a odolával veľkému tlaku. Do cieľa napokon prišiel s náskokom dvoch desatín sekundy. Tretí skončil Abt.

Niekdajší líder šampionátu Maximilian Günther z BMW sa po kolízii s Pascalom Wehrleinom z Mahindry v treťom kole prepadol dozadu. Wehrlein dohnal zameškané, obsadil štvrtý post a je naďalej lídrom.

 

Edoardo Mortara z Venturi skončil piaty pred Nicom Müllerom z Dragonu a siedmym Güntherom, ktorý neskrýval rozčarovanie. Prvú desiatku skompletizovali André Lotterer z Porsche, António Félix da Costa z DS Techeetah a pilot Jaguaru Mitch Evans.

Nevídaný škandál?

Vandoorne sa po pretekoch pýtal na to, či sa na podujatí zúčastnil Abt, alebo či využil služby niektorého zo simulátorových jazdcov. Belgičan po pretekoch povedal: „Nie som spokojný, pretože auto neriadil Daniel a pokazil tým úplne všetko. Je to naozaj smiešne.“

Abt pritom pred začiatkom pretekov zverejnil svoj kokpit, ale do tváre mu kvôli vybaveniu nebolo vidno. Podozrivé je najmä to, že sa ako tretí v cieli nezúčastnil na popretekových rozhovoroch. Na to reagoval aj Vergne, ktorý prišiel s jasnou výzvou: „Poproste, prosím, Daniela Abta, aby počas najbližšej jazdy využil Zoom, pretože rovnako ako Stoffel, aj ja som si istý, že to nebol on.“

Je otázne, ako sa bude celá záležitosť riešiť a či sú vyššie uvedené obvinenia oprávnené. Tak či onak, Abt si v poslednom čase nedával servítku pred ústa a kritizoval virtuálny šampionát. Od ohlásenia konca Audi v DTM sú jeho vyjadrenia omnoho ostrejšie aj voči prostrediu Formuly E. Tým však nechceme naznačovať, že dnes podvádzal. Počkáme si na vysvetlenie.

 

V pretekoch simulátorových jazdcov vyhral tretíkrát v rade Kevin Siggy, ktorý zvýšil svoj náskok na čele priebežného poradia e-športových hráčov. Na druhom mieste skončil Petar Brljak a pódium doplnil Lucas Müller.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *