Rowland získal pre Nissan ďalšie virtuálne body, Buemi sa trápi

Oliver Rowland
Zdroj: Nissan

Nissan bodoval v sobotných virtuálnych pretekoch série Race at Home Challenge na monackej trati zásluhou Oliver Rowlanda.

Britský pilot sa kvalifikoval na piate miesto na štarte a ako sa neskôr ukázalo, vďaka dobrému tempu mohol skončiť aj vyššie ako „len“ na šiestej pozícii. Jeho šance však zmarila nehoda v prvej zákrute, do ktorej sa zapojila väčšina jazdcov. „Nebol to zlý deň. Na štarte som mal trochu smolu a v druhej zákrute som počas nehody poškodil auto, čo ma spomalilo,“ dodal priebežne ôsmy Rowland.

Sébastien Buemi si na virtuálne preteky zvyká, čo potvrdzujú aj jeho doterajšie výsledky. S jediným bodom je celkovo sedemnásty. V kvalifikácii obsadil predposledný post a v pretekoch mu to stačilo len na šestnáste miesto. „Je z toho šestnáste miesto. Hneď na začiatku som mal kontakt, ktorý poškodil auto a jeho ovládanie bolo zložité. Každým kolom sa zlepšujem a veľmi sa už teším na štvrté preteky.“

V pretekoch simulátorových jazdcov nechýbali ani zástupcovia Nissanu. Niek Jacobs obsadil ôsmy a Jan von der Heyde jedenásty post.

Wehrlein ukončil virtuálnu dominanciu Günthera, rozhodla o tom kolízia v prvej zákrute (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *