Rowlandovi sa darilo viac ako Buemimu, preto si ho upísala Mahindra

foto: Mahindra Racing

Šéf tímu Mahindra Dilbagh Gill tvrdí, že kľúčová pri podpise zmluvy s Oliverom Rowlandom bola Britova forma počas minulej sezóny. Pre Motorsport.com povedal, že jazýčkom na váhach bola jeho bilancia v porovnaní s bývalým kolegom Sébastienom Buemim.

Indický tím len včera potvrdil, že s k nemu Rowland pripojí po troch rokoch strávených v Nissane. V uplynulej edícii výrazne prekonal Buemiho a svoje výkony korunoval ešte vlani prvým triumfom v Berlíne. Naopak, Buemi má za sebou najhoršiu sezónu vo Formule E, ale napriek tomu si miesto v tíme udržal.

Gill prezradil, že najmä Rowlandova prevaha v kvalifikačných výkonoch bola jedným z kľúčov pri obzeraní sa po novom pilotovi. „Snažíme sa stavať do budúcna a s Oliverom Rowlandom máme jedného z najlepších kvalifikačných jazdcov Formuly E. Ak sa naňho pozriete historicky, dokázal obstáť aj v porovnaní s jedným z najlepších pilotov šampionátu, ktorým je Sébastien Buemi.“

„Myslím si, že Oliver počas týchto troch rokov dosiahol progres. Máme spoločnú históriu, pozitívnu históriu. To, na čo sa pozeráme, sú Oliverove schopnosti, ktoré vie priniesť napríklad do kvalifikácie a jeho odolnosť v pretekoch. Teraz musíme ísť dopredu, musíme uplatniť náš nárok a nikomu neustúpiť ani o jeden centimeter,“ pokračuje šéf tímu.

Mahindra dnes potvrdila jazdeckú dvojicu Sims – Rowland

„Myslím si, že je to skutočne dôležité, pretože vo Formule E je to skutočne hektické. V pretekoch je to dosť šialené, takže ide o udržanie si pozície. Máme auto, o ktorom vieme, že sa dokáže kvalifikovať dopredu a z tohto bodu môžeme pokračovať v našom pokroku. Som veľmi spokojný s tým, čo máme teraz z hľadiska sily v oboch jazdcoch,“ dodal Gill.

Rowland nahradil Alexa Lynna, ktorý sa v Londýne dočkal prvého triumfu v šampionáte. Jeho budúcnosť vo Formule E nie je veľmi pravdepodobná. Brit pomohol tímu vlani, keď stajňu v polovici sezóny náhle opustil Pascal Wehrlein, ktorý sa upísal Porsche. „Ak sa pozriete na silné stránky Lynna, v našom tíme bol fantastickým jazdcom, ktorý skutočne prispel veľkou mierou.“

„Nastúpil v polovici sezóny za veľmi náročných podmienok uprostred sezóny. A hneď v šiestich pretekoch v Berlíne bol veľmi silný a tento rok to pokračovalo. Zároveň sme však mali určité časové obdobie, keď sme mali platnú zmluvu. A teraz sa toto obdobie skončilo. Prajeme mu len to najlepšie,“ uzavrel Gill.

Alex Lynn
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *