Rozčarovaný Günther hromžil na Wehrleina, BMW kleslo na tretie miesto (Video)

Maximilian Günther
Zdroj: BMW AG

Piate preteky virtuálneho šampionátu Race at Home Challenge pre BMW nedopadli najlepšie. Opäť to vyzeralo na pódiové umiestnenie, napokon sa však veci vyvinuli inak.

Niekdajší líder Maximilian Günther sa na domácom okruhu na berlínskom letisku Tempelhof snažil o čo najlepší výsledok a vyzeralo to tak, že opäť zabojuje o pódium. Po tvrdom súboji s Pascalom Wehrleinom však skončil v hodinách a prepadol sa o niekoľko pozícií nižšie. Napokon skončil šiesty a v priebežnom poradí mu patrí tretí post.

„Po vydarenej kvalifikácii som bol v dobrej pozícii, aby som bojoval o pódium, ale podľa môjho názoru mi preteky pokazila príliš tvrdá akcia. Moje auto sa po kolízii s Pascalom Wehrleinom takmer prevrátilo a bolo výrazne poškodené. Šieste miesto a zisk niekoľkých bodov bolo maximum, ktoré som po tejto situácii mohol dosiahnuť. Bolo to o limitovaní škôd,“ dodal rozčarovaný Günther.

 

Znovu sa nedarilo Alexandrovi Simsovi, ktorý to včera po štarte z 22. okna dotiahol len na štrnáste miesto a celkovo je s jediným bodom na 21. priečke. „Bolo pekné jazdiť v Berlíne. Na tomto okruhu som sa cítil viac doma ako na ostatných a bavil som sa. Žiaľ, moja rýchlosť stále nie je dobrá, ale moja jazda bola vyrovnanejšia a získal som niekoľko miest. Rovnako ako naposledy v Hongkongu, aj teraz som sa trápil s istými nastaveniami môjho simulátora. To je ďalší dôsledok toho, že mám nedostatok skúseností. Myslím si však, že pred ďalšími pretekmi to budem mať pod kontrolou.“

V pretekoch simulátorových jazdcov sa darilo Slovincovi Kevinovi Siggymu, ktorý vyhral svoje druhé preteky tejto série a zvýraznil svoj náskok na čele priebežného poradia. Druhý zástupca BMW v pretekoch e-hráčov, Turek Cem Bolukbasi, obsadil pätnásty post.

Rowland vyhral škandalózne virtuálne preteky v Berlíne, tretieho Abta obvinili z podvodu (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *