Rozhodovanie Mercedesu sa naťahuje, čo bude robiť zákaznícky tím Venturi?

Edoardo Mortara
foto: Formula E

Tím Venturi sa začal aktívne zaoberať možnosťou, že Mercedes nebude od sezóny 2022/2023 súčasťou Formuly E. Informuje o tom The Race.

Nemecký konštruktér stále nepotvrdil svoje zotrvanie v šampionáte od éry vozidiel Gen3. Aj keď sa všeobecne očakáva jeho ďalšie pôsobenie vo Formule E, toto „naťahovanie“ sa napokon môže skončiť úplne inak, ako očakávame. Túto skutočnosť si veľmi dobre uvedomujú v tíme Venturi. Monacká stajňa využíva práve pohonné jednotky Mercedesu a po nasledujúcej sezóne môže mať v prípade jeho odchodu problémy.

Šéfka tímu Venturi Susie Wolffová pre The Race povedala, že dúfa, že sa Mercedes rozhodne pre zotrvanie v tomto športe. „Myslím si, že rozhodovanie sa natiahlo a my ho budeme so záujmom sledovať. Ale určite, na základe toho, čo dosiahli, sme veľmi hrdí, že sme ich partnermi.“

„Sme skôr partneri ako zákazníci. Máte v hre štyri autá, vytvárate si štyri sady dát. Je to v podstate dvojnásobok času na trati. Myslím si, že pre budúcnosť Formuly E je toto veľmi dôležitý element, pretože konštruktéri budú neustále prichádzať a odchádzať. Ak by sa Mercedes rozhodol odísť, tak tu bude množstvo príležitostí v podobe ostatných dodávateľov pohonných jednotiek. Ak nakoniec dokážete vytvoriť silné partnerstvo, je to z dlhodobého hľadiska výhoda,“ dodáva Wolffová.

Vozidlá Gen3 by mali prísť o kryté kolesá, dizajn by sme mohli spoznať v lete

Šéf tímu Mercedes Ian James rovnako pre The Race ešte v Monaku povedal, že vzťah s Venturi je „transparentný a otvorený. Dosahujeme správny balans medzi tým, o čom vieme, že je potrebné na to, aby sme sa odhodlali zostať v šampionáte a tým, aby sme sa nerozhodli priskoro alebo neskoro, a neprišli o technické dáta pre Gen3 v tejto počiatočnej fáze.“

„Vo Venturi sú si veľmi dobre vedomí, kde sa teraz nachádzame. Nevytvárajú na nás žiadny tlak, aby sme sa rozhodli. To, že sme zatiaľ nič nepodpísali, v tejto fáze nevnímame ako problém. Nie je to problém ani pre zákaznícky tím,“ dodal James.

Ako dodáva The Race, Venturi má za sebou diskusie s potenciálnymi konštruktérmi, ktorí zvažujú svoj vstup do Formuly E. Medzi nimi by vraj mal byť minimálne jeden konštruktér z Ázie. Uvedený zdroj spomína BYD Auto, čo je čínsky automobilový gigant, s ktorým Venturi diskutovalo ešte pred šiestimi rokmi. Aj keď vtedy k spolupráci nedošlo, istá miera kontaktu zostala zachovaná.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *