Rýchlosť Rowlanda prekvapila aj samotný Nissan

Oliver Rowland
foto: Nissan

Oliver Rowland dosahuje vo svojej premiérovej sezóne vo Formule E výborné výkony, ktoré nie sú vždy odmenené zaslúženým výsledkom. Nissan sa však z jeho úspechu potešil v San-ja, kde skončil Brit na druhom mieste a celkovo je dvanásty. Jeho kolega Sébastien Buemi naňho zatiaľ mierne stráca.

Tímový manažér Francois Sicard pre Autosport prezradil, že neočakával taký rýchly nástup Rowlanda. „Úprimne, nečakal som, že bude rýchly už na začiatku sezóny. Nebol totiž súčasťou vývojových testov. Kolektívne testy zahájil až v posledný deň, pričom pršalo. Musel sa tak učiť počas pretekov, čo v tomto type áut nie je najlepší spôsob, najmä s novou generáciou vozidiel, ktoré sa ovládajú oveľa náročnejšie.“

„Jeho práca na mňa spravila veľký dojem. Jeho tímový kolega je veľmi silný, o čom vie každý v tomto šampionáte. Spolupracujú veľmi dobre. Séb mu, samozrejme, pomáha a veľmi ochotne mu prezradil zopár trikov. Učí sa veľmi rýchlo. Sme šťastní, že máme v tejto chvíli dobrú partiu jazdcov,“ dodal jeden z vedúcich predstaviteľov tímu.

Oliver Rowland a Sébastien Buemi
foto: Nissan

Samotný Rowland pred sezónou nevedel, čo môže očakávať. „Ťažko povedať. Samozrejme, že som myslel na to, že sa mi bude dariť, ale nečakal som to. Dúfal som, že by som mohol zapôsobiť, ale je to trochu, ako keď ste v juniorskej formule. Vždy si musíte zvoliť správny tím a musíte byť v dobrej pozícii. Pozrite sa na Stoffela. V istom bode svojej kariéry bol v aute, ktoré dokázalo vyhrávať a teraz prišiel do HWA a je jasné, že ich čaká trochu práce.“

„Ukazuje to, že si veľmi ľahko môžete zvoliť nesprávny tím a nedosiahnuť v motoršporte očakávanú kariéru. Samozrejme, každý vie, že oni sú veľmi schopní. Ja mám veľké šťastie. Som v dobrom tíme. Je fajn, že som v tíme, kde môžem predvádzať moje schopnosti,“ dodal pilot Nissanu.