S Mitchom a Samom môžeme dosiahnuť úžasné veci, verí šéf Jaguaru

James Barclay
foto: Formula E

Šéf Jaguaru James Barclay si myslí, že jeho tím môže v novej sezóne dosiahnuť „úžasné veci“ vďaka novej jazdeckej dvojici. Ako je už dlhšie známe, k Mitchovi Evansovi sa pripojí Sam Bird, ktorý sa dá v ponímaní Formuly E považovať za legendu.

Prvá polovica sezóny vyzerala pre Jaguar veľmi dobre. Mitch Evans dosiahol v Mexiku jasné víťazstvo, v Čile získal pole position a skončil na pódiu. Pred berlínskym finále bol na priebežnom druhom mieste a mnohí ho považovali za kandidáta na zisk titulu. Berlín však priniesol obrovské sklamanie, pretože Jaguar bol takmer úplne bezzubý. Evans napokon obsadil konečný siedmy post.

V Berlíne sa nedarilo ani Jamesovi Caladovi, ktorý po sezóne v britskom tíme skončil. Jeho miesto zaujal omnoho skúsenejší a úspešnejší Sam Bird, ktorý takmer v každej sezóne bojoval o titul. Aj preto si šéf tímu myslí, že Jaguar môže v roku 2021 dosiahnuť výrazný progres.

Jaguar chce zabudnúť na spackaný záver sezóny a myslí na nový ročník

„Sme veľmi radi, že sa Sam pripojil k tímu. Je to človek, ktorý svoje kvality dokazoval v každej z doterajších sezón Formuly E. Konštantne bojuje o pódiá a víťazstvá. Partnerstvo medzi Mitchom a Samom je neuveriteľné. Sam ponúka niečo, čo by chcel každý tím, a je nesmierne hladný. Myslím si, že vďaka našej jazdeckej dvojici dosiahneme úžasné veci,“ povedal Brit pre oficiálny web šampionátu.

Bird má na konte deväť víťazstiev a devätnásť pódií, čo je aj podľa Evansa úžasná bilancia. „Sama poznám dlhé roky. Jazdili sme spolu v GP2 v roku 2013 a takisto počas môjho pôsobenia vo Formule E. Je to jeden z tých pilotov, ktorí musia byť v tomto šampionáte. Je tu veľmi úspešný a som presvedčený, že bude veľkým prispievateľom tímu. Je to posledný diel skladačky, ktorý nás posunie o úroveň vyššie. Teším sa, že je s nami a som si istý, že sa budeme dobre dopĺňať a spolupracovať.“

Sam Bird
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *