Sam Bird chce pred koncom kariéry získať titul, ideálne už v tejto sezóne

foto: © FIA Formula E

Pilot Virginu Sam Bird dúfa, že pred koncom svojej kariéry získa titul šampióna vo Formule E. Verí, že sa tak stane ešte v tejto sezóne.

Brit v prvých šiestich pretekoch sezóny raz vyhral a dvakrát sa postavil na pódium. V priebežnom poradí je tretí. „Rád by som získal titul v jednosedadlovom šampionáte, pretože ten mi v kariére zatiaľ uniká. Či to bude v tejto sezóne, ukáže čas. Bude to extrémne náročné, ale myslím si, že mojou výhodou sú posledné dvojité preteky v New Yorku,“ prezradil pre e-racing365.

Pretekár Virginu zaznamenal počas svojej doterajšej kariéry šesť víťazstiev v sérii a v predošlých sezónach obsadil dve konečné štvrté miesta a raz skončil piaty. Birdovi sa v poslednom období darí v kvalifikácii, aj vďaka tomu zbiera cenné body. „Naše výkony boli dobré, pretože vieme, ako dostať z auta maximum. Keď sa pozriem na mená okolo seba ako di Grassi, Buemi, Vergne, Rosenqvist, Piquet, Lotterer atď., tak si poviem, že ja som len Sam Bird, ktorý sa medzi týmito menami snaží o čo najlepší výkon.“