Sam Bird chce v Marakéši zvýšiť svoj náskok na čele priebežného poradia

foto: © FIA Formula E

Úvodný pretekársky víkend novej sezóny v Hongkonu vyšiel najmä Samovi Birdovi zo stajne DS Virgin Racing. Brit sa po dvoch pretekoch usadil na čele priebežného poradia a v sobotnej Marakéš E-Prix chce svoj náskok zveľadiť.

„Hongkong bol pre mňa i celý tím skvelý. Tvrdá práca od každého z nás sa vyplatila a teraz sa už tešíme na pokračovanie v Marakéši. Vieme, že aj tam môžeme skončiť na špici,“ prezradil líder aktuálneho poradia, ktorý má dvojbodový náskok na druhého Jeana-Érica Vergna, ďalšie štyri body stráca tretí Felix Rosenqvist.

Zatiaľ dvanáste miesto patrí Alexovi Lynnovi, ktorý rovnako ako Bird dokázal bodovať v oboch hongkonských pretekoch. „Boli to solídne otváracie preteky, ale vieme, že to môže byť lepšie. Máme konkurencieschopné auto a vďaka poslednej simulátorovej práci sme pred víkendom v Marakéši v dobrej pozícii.“

„Pred Marakéšom sme vo veľmi dobrej pozícii, keďže sme nový rok zahájili Samovou prvou priečkou v priebežnom hodnotení, kým tímu patrí druhá pozícia. Minule sme ukázali, že máme rýchle auto a dvoch veľmi schopných pilotov. Tešíme sa na pokračovanie tohto trendu,“ nechal sa počuť šéf stajne Alex Tai.

Plný očakávania pred africkým víkendom je šéf DS Performance Xavier Mestelan Pinon. „Je skvelé byť späť na trati, kde sa nám minulý rok darilo. Inžiniersky tím pracoval na simulátore veľmi tvrdo, aby sa pripravil na toto podujatie. Je to nevyhnutné pre čo najlepšiu úroveň výkonu. Vo Formule E je vždy priestor na zlepšovanie a my chceme byť čo najlepší.“