Sam Bird má za sebou premiéru za volantom Jaguaru

Sam Bird
foto: Jaguar Racing

Víťaz deviatich pretekov Formuly E, Sam Bird, má za sebou úvodné testy vo farbách svojho nového zamestnávateľa, ktorým je Jaguar Racing. Brit strávil prvých šesť ročníkov vo farbách Virginu. 

Bird, ktorý v tíme nahradil Jamesa Calada zaznamenal premiéru vo vozidle I-Type 5 na britskom letisku Abingdon, kde sa po boku Mitcha Evansa preháňal v zamaskovanej verzii auta. „Práve som absolvoval môj prvý test za volantom s tímom Jaguar Racing. Po nejakom čase strávenom v simulátore bolo skvelé vrátiť sa do auta Formuly E. Bol som veľmi hrdý, keď som si ráno prvýkrát obliekal overal a nasledoval tak kroky skvelých pretekárov, ktorí jazdili za Jaguar.“

„Spoločne s mojimi inžiniermi sme naberali rýchlosť a môžeme stavať na skvelom vzťahu. Je tu mnoho nových mien a tvárí a užívam si stretávanie sa so všetkými z tímu. Mitch a ja sme spolu takisto strávili dostatok času, obaja sme hladní a chceme tímu priniesť ďalšie úspechy. Pred nami je dlhá sezóna, ale máme za sebou dobrý štart a už teraz sa teším na predstavenie nášho auta počas novembrových oficiálnych predsezónnych testov,“ uviedol tím pilot na Twitteri.

Jaguar okrem toho potvrdil predĺženie spolupráce so spoločnosťou GKN Automotive, ktorá bude tímu asistovať pri vývoji softvéru pre I-Type 5. Jej členovia budú súčasťou riadenia pohonnej jednotky. Výsledkom má byť zvýšený výkon a zlepšenie výsledkov.

Jaguar ukončil spoluprácu s titulným sponzorom a získal nového partnera

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *