Sam Bird očakáva v novej sezóne zmeny v správaní pilotov

Sam Bird
foto: Envision Virgin Racing

Sam Bird, ktorý zažije v tíme Envision Virgin Racing už svoju šiestu sezónu, očakáva v novej sezóne zmeny v správaní pilotov. Britský pilot to povedal pre e-racing365.

Vlaňajšia sezóna priniesla prvý ročník s vozidlami druhej generácie, ktorý bol plný chaotických pretekov. Jazdci si museli zvykať na množstvo noviniek, vrátane útočného režimu. Sezóna 2019/2020 so sebou prináša niekoľko zmien v pravidlách, medzi ktoré patrí aj zvýšenie výkonu počas aktívneho útočného módu. Navyše, jazdci ho nebudú môcť aktivovať počas FCY či za bezpečnostným vozidlom.

Formula E plánuje ďalšie zmeny pravidiel

„Nemyslím si, že to bude obrovské množstvo zmien. Podľa mňa pôjde len o mierne zmeny v samotnom pretekaní. Predpokladám, že pretekári budú využívať útočný režim na to, aby udržali ostatných za sebou. Niečo podobné sme videli v Monaku. Nikto nebude chcieť stratiť pozíciu. Musíme si však počkať, pretože vo Formule E nemá zmysel čokoľvek predpovedať,“ myslí si Bird.

Skúsený jazdec je jedným z dvoch pilotov, ktorí vyhrali aspoň jedno podujatie vo všetkých doterajších sezónach. Aj na základe svojich skúseností očakáva náročný rok. „Všetci budú silnejší, samotná súťaž bude náročnejšia. Musíme sa uistiť, že aj my budeme silnejší. Musíme byť. Inak pôjdeme ku dnu, pretože táto formula je každým rokom náročnejšia. Odráža sa to na menách, ktoré v tejto sezóne figurujú na zozname.“

Virgin predstavil upravené lakovanie pre sezónu 2019/2020 (Foto+Video)