Sam Bird sa stáva najnovším prírastkom jazdeckého programu Extreme E

Sam Bird
foto: Formula E

Pilot Virginu Sam Bird sa stal najnovším prírastkom v jazdeckom programe pripravovaného šampionátu Extreme E. Premiérový ročník by mal odštartovať začiatkom budúceho roka.

Vozidlo Odyssey 21 má za sebou viacero testov, vrátane účasti na tohtoročnej Rely Dakar. „Toto auto vyzerá tak trochu ako monštrum,“ povedal 33-ročný Bird. „Vzhľadom na čísla a na to, čo som videl na Dakare, očakávam špičkovú úroveň výkonu. Vo Formule E som strávil množstvo času, takže elektromotory v motoršporte pre mňa nie sú novinkou. Ale toto SUV bude predsa len z iného súdka.“

„Je to jedinečné auto a jedinečná séria, takže je prirodzené, že adaptácia a učenie budú chvíľu trvať. Najmä vzhľadom na to, že som do tejto fázy mojej kariéry predovšetkým okruhovým pretekárom. Bude určite vzrušujúce sledovať, ako sa s tým vyrovnám, ale ja sa učím veľmi rýchlo,“ pokračuje britský pilot.

Extreme E: Vo februári sa začnú práce na druhom prototype Odyssey 21

Šampionát Extreme E ponúkne preteky v tých najnehostinnejších lokalitách a jedným z hlavných cieľov má byť poukázanie na potrebu zastavenia klimatických zmien. „Nejestvuje nič také ako Extreme E. Veľmi ma zaujalo, že by som mohol byť súčasťou nového a priekopníckeho šampionátu. Jeho relevancia z hľadiska budovania povedomia o problémoch, ktorým čelí naša planéta, je neuveriteľne dôležitá.“

„Klimatická zmena je najväčším problémom, ktorému čelíme a ak nebudeme okamžite konať, Zem bude pre naše deti a vnukov úplne iným miestom. Ak to zostane takto, tak budúce generácie nebudú mať šancu vidieť a zažiť svet, ktorý dnes máme my. S tým sa len ťažko vyrovnáva a toto je niečo, čo môže pomôcť pozitívnym spôsobom,“ dodal skúsený pretekár.

Bird sa pripája k viacerým pretekárom z prostredia Formuly E a ďalším známym menám ako Nelson Piquet mladší, Lucas di Grassi, André Lotterer, Bruno Senna, Daniel Abt, António Félix da Costa, Jerome d´Ambrosio, Sébastien Ogier, Jamie Chadwicková a Timmy Hansen.

Piaty tím Extreme E zostaví QEV na čele s Pedrom de la Rosom

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *