Šampión da Costa oslavoval titul priamo v uliciach Lisabonu (Foto+Video)

António Félix da Costa
foto: DS Techeetah

Čerstvý šampión António Félix da Costa sa spoločne s tímom DS Techeetah predviedli tento týždeň v uliciach Lisabonu. Išlo o podujatie s podporou partnerov tímu Efacec a Total, dodávateľa motorov DS a samotného tímu.

Portugalčan sa v monoposte DS E-TENSE FE20 predviedol domácim fanúšikom. Okrem samotnej oslavy išlo, pochopiteľne, aj o propagáciu udržateľných zdrojov v motošporte. Tím DS TECHEETAH je prvým a zatiaľ jediným tímom, ktorý sa môže pýšiť dvomi titulmi jazdcov a až tromi celkovými triumfami medzi tímami.

Veľkú zásluhu má na tom práve da Costa, ktorý drží niekoľko rekordov. V uplynulej sezóne dosiahol tri po sebe idúce pole positions a takisto aj tri víťazstvá. Na konte má aj dva rýchlostné rekordy z Marrákešu, kde bol najrýchlejší v kvalifikácii a následne aj v pretekoch. Je prvým pretekárom, ktorý si zaistil majstrovskú korunu dve E-Prix pred koncom sezóny. Okrem toho získal titul so zatiaľ najväčším náskokom pred svojimi súpermi, ten činil 71 bodov. Takisto je jediným jazdcom Formuly E, ktorý vyhral podujatie vo farbách troch rôznych stajní. Šampión absolvoval v aute asi dvadsať kilometrov po rôznych významných lisabonských uliciach.

António Félix da Costa
foto: DS Techeetah

Priamu v uliciach Lisabonu bol da Costa plný emócií. „Už som si to všetko uvedomil a som nesmierne hrdý na náš úspech. Hovorím „náš“, pretože aj keď sme my, piloti, v aute sami, víťazstvo prichádza od celého tímu. To, že môžem oslavovať v Portugalsku a v mojom rodnom meste, je úžasné. Len zopár ľuďom sa niečo takéto podarí a podpora od všetkých Portugalcov bola skúsenosť, ktorá mnou pohla a dodala mi veľkú dávku motivácie, aby som to zopakoval. Rovnako ako všetci ostatní, aj Portugalsko trpí pandémiou, takže fakt, že som oslavy mohol preniesť sem, je skvelý.“

Spoluzakladateľ a jeden z lídrov Formuly E, Alberto Longo, dodal: „Odkedy bol António v auguste korunovaný za šampióna, bolo fantastické vidieť ohromujúcu reakciu jeho krajanov, ktorí oslavujú a uvedomujú si jeho veľkých úspech. Je to naozaj zaslúžený šampión a brilantný vyslanec pre Formulu E a širšiu motošportovú komunitu. Portugalsko je veľmi vzrušujúcou vyhliadkou, ktorú chceme preskúmať, najmä teraz, keď António ochutnal, aké by to mohlo byť, jazdiť v budúcnosti pred domácimi fanúšikmi.“

António Félix da Costa
foto: DS Techeetah
António Félix da Costa
foto: DS Techeetah
António Félix da Costa
foto: DS Techeetah

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *