Šampión F1 Jenson Button sa stal nečakaným pretekárom a vlastníkom tímu v Extreme E!

Jenson Button
foto: JBXE

Niekdajší majster sveta F1 Jenson Button sa dnes stal prekvapujúco pretekárom a majiteľom tímu v Extreme E. Brit postaví v apríli na štart vlastnú stajňu JBXE.

Button sa pripája k ďalším dvom šampiónom F1 Lewisovi Hamiltonovi a Nicovi Rosbergovi. Tí sa však na rozdiel od svojho niekdajšieho kolegu nepredstavia za volantom, ale budú „iba“ šéfmi svojich stajní. Fakt, že sa Button predvedie aj za volantom, začínajúcej sérii istotne pomôže.

Po svojom konci v F1 si bývalý jazdec F1 vyskúšal aj terén. „Pred niekoľkými rokmi som si to vyskúšal, čo viedlo k vytvoreniu vlastného tímu a štartu v niektorých podujatiach, vrátane Mint 400 či dokonca Baja 1000. Zamiloval som si to. Zhruba v rovnakom čase som prvýkrát počul o plánoch Extreme E, čo ma veľmi zaujalo. To, čo sa celému vedeniu podarilo za taký krátky čas, je neuveriteľné.“

foto: JBXE

Zatiaľ nie je jasné, kto by mohol tvoriť druhú, ženskú časť posádky. Brit je vôbec prvým jazdcom s výraznými skúsenosťami z F1, ktorý sa v Extreme E predstaví ako pretekár. Len nedávno stajňa Veloce potvrdila Stéphana Sarrazina, ale on odjazdil v F1 iba jedno podujatie.

Spoluzakladateľ a šéf série Alejandro Agag víta Buttona ako cenný artikel. „Je to jeden z najpopulárnejších jazdcov a Extreme E mu dá príležitosť prežiť jeho dlhodobú vášeň – súťaženie vo vrcholovej terénnej sérii. Bude fantastické sledovať najväčšie mená motošportu na štartovej čiare v Saudskej Arábii.“

Práve saudskoarabská púšť privíta v apríli premiérové podujatie šampionátu. Pôvodne sa mal nový projekt začať v marci, ale komplikácie súvisiace s koronavírusom si vyžiadali odklad.

Formula E je na dobrej ceste, myslí si Rosberg, ktorý zabojuje s vlastným tímom v Extreme E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *