Šampión Jean-Éric Vergne predĺžil zmluvu s tímom DS TECHEETAH

foto: DS TECHEETAH

Stajňa DS TECHEETAH len niekoľko hodín pred štartom piatej sezóny predĺžila zmluvu s úradujúcim šampiónom Jeanom-Éricom Vergnom. Vieme, že ide o dlhodobý kontrakt, na ďalšie detaily si budeme musieť počkať.

„Sme radi, že môžeme oznámiť, že sme sa so Jeanom-Éricom Vergnom dohodli na dlhodobej zmluve. Pri našich úspechoch zohrával kľúčovú úlohu a jeho jazdecký titul je pre nás výnimočným. Jean-Éric je s nami od tretej sezóny. Pre náš cieľ, ktorým je zisk ďalšieho titulu, je jeho prítomnosť v tímu základným kameňom,“ prezradil prezident tímu Edmund Ču.

Vergne vlani získal titul vcelku s prehľadom, teraz sa teší na nové výzvy. „Chcem sa veľmi pekne poďakovať tímu za jeho dôveru v moje schopnosti. TECHEETAH bol počas uplynulých sezón mojím domovom, preto som rád, že v ňom môžem pokračovať. V minulej sezóne sme ziskom titulu dosiahli niečo neuveriteľné. Vďaka predĺženiu zmluvy sa môžeme spoločne zamerať na dlhodobé stratégie. Sústredíme sa na ďalšie úspechy, sme len na začiatku.“

„Táto dohoda je pre celý tím DS Automobiles veľkým zadosťučinením. Okrem svojej rýchlosti a skúseností nám pomáha aj ako ambasádor značky. Spoločne s Andrém Lottererom máme jednu z najlepších dvojíc na štartovom rošte. Je to extrémne motivujúce a pomáha to pri zrýchľovaní vývoja budúcich technológií,“ dodal výkonný riaditeľ francúzskeho konštruktéra Xavier Mestelan Pinon.