Šampión Vergne dúfa v spojenie Formuly E s Formulou 1

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Úradujúci dvojnásobný šampión Formuly E Jean-Éric Vergne si myslí, že budúcnosťou vývoja v motoršporte by mohla byť kombinácia Formuly 1 a Formuly E. Francúz to povedal v podcaste Autosportu.

Aktuálna pandémia koronavírusu je podľa mnohých príležitosťou na to, aby sme sa ako spoločnosť začali vážnejšie venovať zabráneniu negatívneho dopadu klimatických zmien. Formula E kvôli aktuálnej situácii odložila nástup aktualizovaného vozidla druhej generácie a momentálne rieši spôsob ukončenia prerušenej sezóny.

Okrem Formuly E, ktorá sa hlási k environmentálne čistému a udržateľnému spôsobu motoršportu, sa o podobný krok snaží aj Formula 1. Francúz vo farbách DS Techeetah a niekdajší jazdec F1 by spojenie týchto dvoch sérií privítal. „To, čo by som ako jazdec v blízkej budúcnosti rád videl, nie je nahradenie F1 Formulou E. Ale vo Formule E máme mnoho konštruktérov a dôležitých výrobcov máme aj v F1. Preto by sa jedného dňa mohli tieto šampionáty spojiť.“

„Takže elektrická Formula 1, alebo ju volajme akokoľvek, na uliciach, ktoré poznáme, možno na o čosi väčších okruhoch. A potom druhá polovica sezóny na tratiach F1 ako Brazília, Abú Zabí a Singapur. Spraviť desať a desať pretekov s tými istými jazdcami Formuly E a F1. To by bolo úžasné. Niečo také by som rád videl. Neviem, či sa to niekedy stane, ale ako jazdec o tom snívam,“ pokračuje Vergne.

Môžu viesť legislatívne zmeny k budúcemu zlúčeniu F1 s FE?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *