Šampión Vergne premýšľa o F1, ponuku by prijal len od špičkového tímu

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Dvojnásobný šampión Formuly E Jean-Éric Vergne by návrat do F1 zvažoval iba vtedy, keby dostal ponuku od špičkového tímu. Francúz to povedal v rozhovore pre Autosport.

Vergne sa k Formule E pripojil len tri týždne potom, čo opustil juniorský program Red Bullu v roku 2014. Od tej doby vyhral osem pretekov elektrickej série a získal dva tituly. Stal sa prvým dvojnásobným šampiónom v súťaži a prvým úspešným obhajcom majstrovskej trofeje. Priznal, že vlani dostal ponuku od jedného z tímov F1. Podľa všetkého to mala byť stajňa Toro Rosso.

„Myslím si, že som vymazal moju minulosť,“ priblížil Vergne svoj pohľad na vlastnú kariéru. „Vždy som bol považovaný za rýchleho jazdca, ale nie až tak kompletného, čo bola pravda. Dnes som, podľa mňa, viac kompletný. A tak som zrejme ešte rýchlejší, pretože moja myseľ je čistejšia. Vďaka Formule E som dosiahol to, čo som dosiahnuť chcel. Samozrejme, že chcem viac titulov a úspechov. Chcem napísať históriu tohto športu, pretože je to šampionát, ktorý výrazne rastie.“

„Ak by som však dostal príležitosť na návrat do F1, veľmi silno by som ju zvažoval, pretože si myslím, že mám všetko potrebné k tomu, aby som tam uspel. Ale upísal by som sa len špičkovému tímu. Všetkých mladých jazdcov, ktorí jazdia za priemerné tímy, chápem. Je to pre nich naozaj dobré. Majú čas na to, aby sa ukázali a aby si ich vybral top tím. Ja však toľko času nemám,“ dodal pilot DS TECHEETAH.

TIP: Sledujte nás na Instagrame