Šampionát Extreme E predstavil potenciálnych jazdcov (Video)

foto: Extreme E

Šampionát Extreme E dnes predstavil menoslov jazdcov, ktorí vyjadrili záujem pôsobiť v sérii štartujúcej začiatkom roka 2021. Medzi nimi sú viacerí skúsení pretekári z rôznych motoršportových kategórií.

Prvý, kto sa k Extreme E pripojil, bol už pred časom niekoľkonásobný majster sveta WRC Sébastien Ogier, ktorý sa podieľa na vývoji vozidla s označením Odyssey 21. Ďalším zaujímavým menom je Andreas Bakkerud, jeden z lídrov relykrosu. Záujem  prejavil aj dvojnásobný šampión DTM a relykrosový pilot Timo Scheider.

Nechýba ani ženské zastúpenie. Nežnejšie pohlavie zastupuje čerstvá šampiónka ženskej série W Series, Jamie Chadwicková, bývalá pilotka Formuly E Katherine Leggeová či Mikaela Ahlin-Kottulinská, ktorej účasť v projekte bola už niekoľko týždňov známa.

Medzi ašpirantmi na pôsobenie v Extreme E nechýbajú aktuálni piloti Formuly E. Víťaz tretej sezóny Lucas di Grassi pôsobiaci v Audi a čerstvá posila Porsche André Lotterer by boli istotne zaujímavým prídavkom. Zatiaľ posledným známym menom je pretekár na ľade Sacha Prost, najmladší syn legendy Formuly 1, Alaina Prosta.

Zakladateľ Extreme E Alejandro Agag len nedávno potvrdil preteky v Grónsku a k menám spomenutých pretekárov povedal: „Predstavili sme auto, dejisko prvých pretekov, ale každý dobrý šampionát potrebuje najtalentovanejších pretekárov, aby mohol byť úspešný. Tento zoznam svetových mien reprezentuje to najlepšie zo ženského a mužského talentu a dokazuje vážnosť nášho prístupu k veci. Je to ďalší veľmi dôležitý krok na ceste, na ktorej vyvíjame túto novú a vzrušujúcu sériu.“

Uvedená skupina jazdcov má byť akýmsi prvým krokom k výberu ďalších pretekárov a tímov. Zatiaľ vieme o troch stajniach, ktoré potvrdili vstup do šampionátu – Venturi, ABT a HWA. Kolektívne testy pred premiérovou sezónou, ktorá odštartuje vo februári 2021, by mali prebehnúť v letných mesiacoch budúceho roka. Prvé preteky privíta Grónsko.