Šampióni vstúpia do novej sezóny so starým autom, spolupráca s DS by mala pokračovať

António Félix da Costa
foto: Formula E

Obhajcovia titulov z DS Techeetah začnú nový ročník s vlaňajším monopostom. Nový by mal vstúpiť do hry začiatkom apríla. Informuje o tom The-Race.

Vzhľadom na znižovanie nákladov majú jednotlivé tímy možnosť zvoliť si termín nástupu nových pohonných jednotiek a celkového technického balíka. To môže priniesť zaujímavé premiešanie pretekárskeho poľa. Šéf športového oddelenia DS, dodávateľa motorov pre tím Techeetah, Xavier Mestelan-Pinon prezradil, že voľba začať sezónu s rok starým balíkom bola nevyhnutným riešením.

Čínsko-francúzsky tím bol v posledných edíciách takmer neporaziteľný. Dôkazom sú tituly v súťaži jazdcov a tímov. Zásluhu má na tom aj samotný monopost. „Je jasné, že naše auto pracovalo veľmi dobre, podávalo efektívne výkony a bolo spoľahlivé. Na druhej strane sme však výrazne zlepšili oblasť softvéru, ktorú sme vylepšili úplne novou verziou.“

Spolupráca medzi DS a Techeetah mala pôvodne trvať len tri sezóny. Napokon sa však obe strany údajne dohodli na pokračovaní spolupráce. „Jednoznačne chceme pokračovať v partnerstve, pretože by nedávalo zmysel vycúvať z neho. Ak už disponujete najlepším partnerstvom, výkonom a my si myslíme, že aj pilotmi, tak je to logické. V tejto chvíli vám nemôžem prezradiť viac, pretože je to tajomstvo, ale s Techeetah chceme pokračovať a oni nám povedali to isté,“ dodal Pinon.

Vergne sa nezmieril s prehrou v boji o titul: Antónia rešpektujem, no vo mne to stále vrie

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *