San-ja E-Prix bude domácim podujatím aj pre odhodlaný tím DS TECHEETAH

André Lotterer
foto: © FIA Formula E

Formula E sa prvýkrát od druhej sezóny vracia na čínsku pevninu a domáci tím DS TECHEETAH si chce napraviť chuť po hongkonskom sklamaní. Pred necelými dvomi týždňami totiž prišiel André Lotterer o víťazstvo po súboji so Samom Birdom z Virginu. Nemec napokon skončil bez bodov na štrnástom mieste.

„Aj keď nám Hongkong priniesol veľké sklamanie, hodil som to za hlavu a sústredím sa na ďalšie preteky. O to viac chcem vyhrať. Okruh v San-ja zahŕňa jedinečnú kombináciu veľmi úzkych zákrut v druhom sektore so stredne rýchlymi plynulými zákrutami v prvom a treťom sektore. Domáce víťazstvo by bolo neuveriteľné,“ povedal Lotterer, ktorý je priebežne na desiatom mieste.

Návrat k pretekom:

DS TECHEETAH ďalej klesá, Lotterer o manévri Birda: Bolo to nechutné a nespravodlivé

André Lotterer, Jean-Éric Vergne a José María López
foto: © FIA Formula E

Ešte o priečku nižšie je obhajca titulu Jean-Éric Vergne, ktorý sa v posledných pretekoch trápi. „Opäť som mal v Hongkongu preteky plné incidentov. Zdá sa, že sa to v tejto sezóne nezastaví. Dve kolízie počas dvoch kôl nie sú v poriadku a urobíme všetko pre to, aby sa nám v San-ja darilo viac. Je na čase, aby sa na nás konečne usmialo šťastie a bolo by skvelé, keby sa nám to podarilo v domácej E-Prix.

Tím DS TECHEETAH zažíva naozaj turbulentnú sezónu, v ktorej je po piatich pretekoch na priebežnom šiestom mieste medzi stajňami. „Hongkong bol pre všetkých sklamaním. To víťazstvo patrilo Andrému a skutočne si ho zaslúžil. Myslíme si, že Sam z toho vyviazol s veľmi ľahkým trestom, keďže Andrého, ktorý viedol 28 kôl, prakticky vyradil z hry. Plne však rešpektujeme rozhodnutie Medzinárodnej automobilovej federácie a tešíme sa do San-ja,“ povedal šéf tímu Mark Preston.