Santiago by nemalo chýbať ani v budúcoročnom kalendári

foto: © FIA Formula E

Tretie preteky aktuálnej sezóny hostilo čilské Santiago a aj keď ešte poriadne neutíchli ohlasy, už teraz to vyzerá tak, že trať Parque O’Higgins privíta Formulu E aj v roku 2020.

Pre e-racing365 to potvrdil spoluzakladateľ série a jeden z vedúcich členov šampionátu Alberto Longo. „Máme dohodu a povolenie pre rok 2020, ale budeme si ešte musieť počkať a uvidíme ako dopadnú lokálne voľby. Takisto rokujeme s vládou, pretože v Santiagu chceme zotrvať dlhodobo.“

Niektoré zdroja tvrdia, že víkendové preteky sledovalo priamo na tribúnach asi 30-tisíc fanúšikov. Podľa Longa by to v roku 2020 mohlo byť tri- až štyrikrát viac. Organizátori plánujú výrazné navýšenie poštu tribún.

Jediné tohtosezónne podujatie na území Južnej Ameriky malo veľký úspech. Podľa zákulisných informácií sa pracuje na pretekoch v brazílskom Riu de Janeiro. Tie by sa mohli stať realitou v sezóne 2019/2020.

Rozpadajúci sa asfalt

Kompetentní budú musieť riešiť ešte jednu vec a tou je katastrofálny asfalt. Paradoxné je, že najväčšie problémy robila jazdcom nová, čerstvo vyasfaltovaná časť, ktorá sa pod vplyvom vysokých teplôt začala doslova rozpadať. Na tento negatívny aspekt sa sťažovala väčšina pilotov. Fakt, že z 22 pretekárov prišlo do cieľa 14, nie je náhodný. Často išlo o minimálne jazdecké chyby, ktoré by na priemernej pretekárskej trati zostali nepovšimnuté. Jazdiť sa však dalo len v jednej stope, mimo nej boli autá neovládateľné.