Santiago E-Prix sa presúva na začiatok júna, Monako zostáva v platnosti

foto: Formula E

Santiago E-Prix, ktorá mala počas uplynulého víkendu otvoriť siedmu sezónu Formuly E, sa presúva na začiatok júna. Vedeniu série sa tak nepodarilo zabezpečiť skorší „jarný“ termín.

Čílska metropola privíta dvojité podujatie 5. a 6. júna. V oficiálnom komuniké o tom informoval tamojší motoristický zväz s tým, že tento termín si zvolila Formula E. Túto zmenu ešte musí odobriť Svetová motoristická rada, ktorá zasadne začiatkom marca.

 

Otázne je, kedy prebehnú preteky v Mexiku, ktoré by mali vzhľadom na efektivitu logistiky sprevádzať preteky v Čile. Len pred niekoľkými dňami informoval monacký autoklub o dodržaní pôvodného termínu E-Prix, ktorá je naplánovaná na 8. mája. Monako by tak ohrozené byť nemalo.

Otváracie preteky novej sezóny prebehnú 26. a 27. februára v saudskoarabskom Rijáde, kde sa môžeme tešiť na dvojité nočné preteky. Priamo v dejisku pretekov sa začalo s montážou umelého osvetlenia a s ním súvisiacich komponentov. Zdá sa tak, že Saudská Arábia by mala skutočne otvoriť sezónu a nemalo by dôjsť k ďalšiemu odkladu.

Formula E by mala v ďalších dňoch a týždňoch oficiálne potvrdiť termíny ďalších podujatí.

PODCAST: Môžu odchody Audi a BMW sérii pomôcť? Vstup zvažuje McLaren, či dvojica Alpine a Lotus

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *