Santiago E-Prix štartuje presne o týždeň, na jazdcov čaká zmenený okruh

foto: Formula E

Presne o týždeň sa skončí dlhé čakanie na preteky Formuly E, o čo sa 18. januára postará Santiago E-Prix v Čile. Len niekoľko dní pred pokračovaním šiestej sezóny bola predstavená výrazne pozmenená trať v O´Higginsovom parku.

V porovnaní s vlaňajšími pretekmi, ktoré vyhral Sam Bird z Virginu, bude okruh kratší o necelých 50 metrov. Úvodný sektor po zmenách zahajuje 90-stupňová ľavotočivá zákruta, ktorá pokračuje do dlhej pravotočivej dvojky. Po nej nasleduje sekcia štyroch zákrut. Tie boli využité aj vlani. Ďalšia zmena prichádza po siedmej zákrute, po ktorej uvidíme dlhú tiahlu ôsmu zákrutu. Vlani bola prerušená úzkou šikanou. Teraz sa však môžeme tešiť na vyššie rýchlosti a dramatické chvíle pred vjazdom do deviatej zákruty. Zmenami prešiel aj koniec trate.

Na jazdcov tak čaká namiesto štrnástich len jedenásť zákrut. Boxová ulička bude v porovnaní s minulým rokom na opačnej strane okruhu. Za zmenami stojí podľa všetkého túžba organizátorov po lepších pretekoch. Tie by mali umožniť vyššie uvedené zmeny. Predstavitelia E-Prix očakávajú viac súbojov. Aktivačná zóna útočného režimu by mala zostať nezmenená – nachádzať by sa mala na vonkajšej strane tretej zákruty.

foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *