Santiago zrejme vypadne z budúcoročného kalendára, nahradí ho Rio?

foto: Formula E

Prítomnosť Formuly E v juhoamerickom priestore by mohla byť v roku 2021 iná ako doteraz. Budúcnosť Santiago E-Prix je otázna a vystriedať by ju mohli preteky v brazílskom Riu. Informuje o tom Motorsport.

Už od konca minulého roka je známe, že premiérový šampión tejto kategórie Nelson Piquet mladší zastrešuje skupinu investorov, ktorá má záujem o preteky v Riu de Janeiro. Bývalý pilot stajní NIO či Jaguar podľa svojich slov vyvíja obrovské úsilie, ktorého výsledkom majú byť budúcoročné preteky v Brazílii. Ako je známe, táto krajina sa už dlho usiluje o podujatie elektrického šampionátu, zatiaľ neúspešne.

Sobotné preteky v Čile boli poslednými, ktoré zahŕňala doterajšia zmluva medzi vedením Santiaga a šampionátom. Ďalšie pokračovanie tejto spolupráce je, čo sa týka budúcej sezóny, nepravdepodobné. Južná Amerika je však pre Formulu E veľmi dôležitá z hľadiska automobilového trhu a keďže podujatie v Mexiko City by malo byť pevnou súčasťou itinerára aj v budúcich rokoch, kompetentní musia hľadať prípadnú náhradu za Čile. Najpravdepodobnejším kandidátom je práve Rio.

Nelson Piquet ml.
Nelson Piquet ml.
foto: Formula E

„Konštruktéri sa snažia vyvinúť tlak, aby sa to podarilo,“ prezradil Piquet. „Formula E nemala nikoho kompetentného, kto by zariadil preteky v Brazílii. Podujatie bolo už dokonca ohlásené, ale to napokon nevyšlo. Prvoradou prácou je zabezpečiť, aby to bolo tentoraz vykonané správne. Oslovila ma skupina obchodníkov a ja som súhlasil s tým, že to musíme urobiť tak, ako je to potrebné.“

„Úprimne, peniaze nepredstavujú najzložitejšiu vec. Najnáročnejšie je mať podporu všetkých. Séria k nám prišla a schválila miesto pre okruh v Olympijskom parku. Popri tom nám pošlú všetky zmeny, ktoré musíme vykonať, ale to je to správne miesto,“ pokračuje brazílsky pretekár.

Jeho krajan a šampión z roku 2017 Lucas di Grassi z Audi podporuje prípadný príchod Ria do kalendára. „Ak by sa v Santiagu nejazdilo, bolo by to perfektné riešenie. Z toho, čo som počul z rôznych zdrojov, má Rio veľkú šancu, momentálne väčšiu ako Sao Paulo. Dúfam, že bez ohľadu na to, kto bude preteky organizovať, uvidíme Formulu E v najbližších rokoch v Brazílii. Ak Piquet nájde uskutočniteľný spôsob, a myslím si, že jeho rodina má v Brazílii dobré meno, tak odvedie dobrú prácu.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *