Sao Paulo je späť v hre! Dočkajú sa brazílski piloti domácich pretekov?

Brazília - vlajka
foto: Pixabay

Brazílske Sao Paulo je vraj späť v hre o miestenku v budúcoročnom kalendári, ktorý by sme mali spoznať už o niekoľko týždňov. Informuje o tom e-racing365.

Lucas di Grassi, Felipe Massa, Felipe Nasr – to sú mená troch Brazílčanov, ktorí sú momentálne súčasťou štartového poľa. Donedávna k nim patril aj premiérový šampión Nelson Piquet ml., lenže jeho miesto v Jaguari zaplnil Alex Lynn. Podľa najnovších informácii je Sao Paulo opäť medzi horúcimi kandidátmi na hostenie pretekov Formuly E. Prvé preteky v Brazílii by mohli prebehnúť začiatkom budúceho kalendárneho roka.

Obe strany momentálne hľadajú vhodnú lokalitu. Medzi aktívnych účastníkov tohto procesu patrí aj di Grassi z Audi, ktorý pre e-racing365 povedal: „Pracoval som na tom veľmi tvrdo a ak by to vyšlo, tak by šlo v podstate o môj návrh trate. Dal som im návrh a povedal, že tento okruh by bol realizovateľný. Je to bezpečné a nerušil by veľa ľudí. Potom som si šiel pohovoriť so starostom a niekoľkými potenciálnymi investormi. Vyzerá to veľmi dobre.“

Brazílsky pretekár ešte pred dvomi rokmi zverejnil svoj návrh trate. Nevieme, či ide o rovnaký návrh.

Brazília - trať podľa di Grassiho

K reálnej dohode ešte neprišlo a podľa zákulisných informácií sa až teraz začínajú riadne rokovania. „V tejto chvíli to ešte nie je hotová vec. Sú tu isté komerčné záležitosti a dátumy, ktoré musia byť vyriešené. Vyzerá to však sľubne a ja dúfam, že to pôjde správnym smerom,“ dodal niekdajší šampión elektrického kolotoča.

Predstavitelia šampionátu sa už dlho neúspešne snažia o preteky v Japonsku. Hneď po pretekoch v San-ja navštívilo najvyššie vedenie elektrického kolotoča krajinu, ktorá by sa čoskoro mohla stať súčasťou kalendára. Jokohama je už niekoľko mesiacov medzi favoritmi na hostenie pretekov a príchodom Nissanu, jediného japonského konštruktéra vo Formule E, sa šance na tamojšiu E-Prix zvýšili.