Saudská Arábia zatvára hranice, štart sezóny v Rijáde by to ohroziť nemalo

foto: Formula E

Otváracie preteky sezóny v Rijáde by mali prebehnúť podľa plánu koncom tohto mesiaca aj napriek zatvoreniu hraníc zo strany Saudskej Arábie. Informuje o tom The Race.

Formula E čaká na otváracie preteky sezóny, o ktoré sa postará dvojitá nočná Rijád E-Prix. Ohroziť by ich nemalo ani zatvorenie hraníc zo strany Saudskej Arábie a zákaz vstupu pre občanov vybraných dvadsiatich krajín.  Tamojšie ministerstvo vnútra o tom informovalo včera večer, pričom nariadenie platí od deviatej večer miestneho času. Opatrenia súvisia s aktuálnou pandémiou.

 

Na zozname spomenutých krajín sú napríklad Spojené kráľovstvo, USA či Francúzsko. Všetky tri krajiny tvoria veľmi dôležitú časť personálneho zloženia Formuly E. Mohlo by sa zdať, že Rijád E-Prix, ktorá má prebehnúť v posledný februárový víkend, je ohrozená. Vyššie uvedený zdroj však dodáva, že Formula E by mala mať výnimku. Potvrdzovať by to mali aj naplánované lety zo Spojeného kráľovstva a Nemecka, ktoré majú do dejiska pretekov dopraviť účastníkov série.

Formula E podľa vlastného vyjadrenia pracuje na čo najbezpečnejšom transporte svojho osadenstva do Saudskej Arábie. Nie je jasné, na základe čoho dostal šampionát výnimku, ale takmer s istotou môžeme predpokladať, že jedným z rozhodujúcich faktorov je dodržiavanie protokolu. Jednoducho povedané – preteky v takzvanej bubline s pravidelným testovaním všetkých účastníkov.

Každý, kto sa na podujatí zúčastní, absolvuje povinnú dvojdňovú karanténu a potom podstúpi testovanie v saudskom zdravotníckom zariadení. V týždeň pretekov prebehne viacero kôl testovania. Aj keď vedenie šampionátu dúfalo v účasť fanúšikov na tribúnach, vzhľadom na nové podmienky prebehnú preteky bez divákov.

Začiatok sezóny bude bez divákov, Rijád prinesie „preteky duchov“

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *