Scuderia-E rokuje s tromi súčasnými tímami Formuly E

Zdroj: Scuderia-E

V poslednom období sa rozprúdila vcelku zaujímavá debata okolo prípadného vstupu taliansko-tureckej stajne Scuderia-E do Formuly E. Šéf projektu Gianfranco Pizzuto pre FormulaEZone.com prezradil, ako si predstavuje ďalšie mesiace snáh.

Problémom pre nové stajne je obmedzený počet dvanástich tímov v šampionáte, ktorý je momentálne plne obsadený. Kým Pizzuto na rôznych sociálnych sieťach s nadšením informuje o možnosti vstupu jeho stajne do Formuly E, zakladateľ a predseda šampionátu Alejandro Agag krotil vášne vyjadrením, že všetko bude závisieť od ochoty niektorého zo súčasných tímov predať svoju miestenku.

„Hovoril som s Alejandrom Agagom. Povedalo som mu, že máme skutočný záujem o príchod do Formuly E. Agag mi potvrdil, že sú tu tri tímy, s ktorými by som mohol hovoriť. Tieto tri tímy by som mohol prevziať alebo pracovať po ich boku. Už som s nimi v kontakte, keďže kvôli limitu dvanástich tímov nemôžeme prísť ako nový, ale musíme byť jedným z týchto dvanástich tímov,“ priblížil situáciu Pizzuto.

Agag varuje, že so vstupom Scuderie-E do Formuly E to nebude jednoduché

Ako informuje FormulaEZone.com, na fungovanie tímu počas prvých troch sezón je potrebný kapitál na 50 miliónov eur. Šéf projektu v tom nevidí problém. „Nie je to len o získavaní financií. Hľadám spôsob, ako sa uistiť, že má tím financie aspoň pre trojročný životný cyklus pred samotnou kúpou tímu. Prevzatie tímu je jedna vec, ale najprv musíme zabezpečiť jeho trojročné prežitie.“

„Nemám krištáľovú guľu, ktorá by to za mňa naplánovala na tri roky, ale samozrejme,  ak pôjde všetko dobre, môžem pre tím pripravovať dlhodobejšie plány. Získanie tímu a náklady na tri roky dopredu zhltnú 50 miliónov eur,“ pokračuje Pizzuto, ktorý sa teší veľkej podpore a záujmu z rôznych oblastí motoršportového spektra.

„Keď som zverejnil záujem pretekať vo Formule E, tak som počas piatich dní dostal najmenej stovku žiadostí o kontakt od ľudí z prostredia F1, Formuly E a rôznych pretekárskych sfér, ktoré nám chcú pomôcť. Hovoril som s mojimi partnermi, aby sme sa všetci uistili, že sme vážnym tímom Formuly E. Ide zhruba o 30 ľudí. Uvidíme, koľkých získame z vlastných zdrojov a koľkých budeme musieť angažovať. Mojím cieľom je získať správnych ľudí, aby sme nebojovali len o posledné priečky,“ dodal šéf projektu Scuderia-E.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *