Sébastien Buemi definitívne vynechá budúcotýždňovú New York ePrix

Sébastien Buemi

Obhajca titulu Sébastien Buemi definitívne vynechá budúcotýždňovú dvojitú New York ePrix, čo znamená, že bodovať nebude hneď dvakrát. Informuje o tom portál Formula E Zone.

Možná absencia Švajčiara bola známa už dlhšie, naposledy sa však hovorilo o možnosti, že by Buemi absolvoval aspoň sobotné preteky. Jeho zamestnávateľ vo WEC, Toyota, mu to však zakázal. Vytrvalostná séria sa na budúci víkend predstaví na nemeckom okruhu Nürburgring. Podľa vyššie uvedeného zdroja, Buemi s Toyotou dlhodobo diskutoval. Tá však považuje štart svojho pilota v New Yorku za riskantný.

Je dlhšie známe, že Renault e.dams zvažuje niekoľko možností náhrady. V poslednom období sa spomínal Pierre Gasly. Boj o titul tak zostane naďalej veľmi napínavý, pretože líder priebežného poradia, Buemi, má pred druhým Lucasom di Grassim náskok 32 bodov. Víťaz pretekov dostane 25 bodov, víťaz kvalifikácie 3 body a jazdec s najrýchlejším kolom pretekov jeden bod. Záver sezóny tak bude mimoriadne napínavý. Po pretekoch v New Yorku vyvrcholí aktuálna sezóna v kanadskom Montreale.

Zdroj: FormulaEZone.com, foto: Renault e.dams