Šéf DS Techeetah o da Costovi: Jeho dostupnosť nás prekvapila

Edmund Ču a Mark Preston
foto: © FIA Formula E

Šéf stajne DS Techeetah Mark Preston tvrdí, že bol prekvapený možnosťou angažovať Antónia Félixa da Costu, ktorý sa stal kolegom obhajcu titulu Jeana-Érica Vergna. Prvý muž čínskeho tímu to povedal v rozhovore pre e-racing365.

Preston a jeho kolegovia začali naplno pracovať koncom júla. Práve v tom čase sa totiž dovtedajší pretekár stajne André Lotterer rozhodol pre odchod do nováčikovského tímu Porsche. Takmer okamžite sa začalo hovoriť o možnej náhrade v podobe da Costu. Bolo to sčasti prekvapujúce, pretože Portugalčan na konci predošlej sezóny rokoval s BMW o predĺžení zmluvy. To sa napokon nekonalo a da Costa sa stal pilotom DS Techeetah.

„Áno, boli sme prekvapení, že bol v tej fáze k dispozícii a bol otvorený smerom k zmene. Bolo skvelé, že ako obhajcovia titulov sme boli v rozhovoroch s jazdcom v úplne inom postavení. V roku 2016, keď sme začali, sme hovorili o tom, že by bolo pekné, keby sme jedného dňa vyhrávali preteky a tituly. Teraz to už bolo iné, a to bolo pre nás, samozrejme, dobré. Aj tak ale bolo prekvapivé, že k nám prišiel,“ prezradil šéf tímu.

Lotterer dokázal Vergna v predošlých dvoch sezónach poriadne ponaháňať a aj preto sa stajňa snažila o dostatočnú náhradu. „Vždy sme mali zoznam vytúžených jazdcov. Tak to bolo aj s Andrém na začiatku štvrtej sezóny. Jednou z najdôležitejších vecí vo Formule E sú skúsenosti a tie sa rátajú. Niet mnoho pilotov s dostatočnými skúsenosťami, ktorí dokážu bojovať o čelo a o víťazstvá.“

„Na da Costu sme sa zameriavali a patril k špici v rámci nášho výberu. Faktom je, že k nám veľmi dobre prilieha, pretože niektorí naši inžinieri ho poznajú ešte z čias stajne Aguri. Vďaka tomu bude jeho integrovanie do programu simulácií a celkového života tímu jednoduchšie,“ doplnil Preston.