Šéf F1: Formula E nás neohrozí, je to pouličná párty

foto: Formula E

Formula E prekonáva očakávania mnohých motoršportových fanúšikov a odborníkov. Šéf F1 Chase Carey si však napriek tomu myslí, že elektrický šampionát neohrozí dominantné postavenie kráľovskej série. Američan to povedal pre CNN.

„Nie, určite by to nemala byť Formula E,“ povedal Carey. „Myslím si, že Formula E je veľmi odlišnou sériou, prevažne spoločensky. Viete, je to pouličná párty. Myslím si, že my súperíme so všetkými ostatnými. Mám na mysli iné športy a podujatia. Je preto dôležité zdôrazniť, že náš šport prináša niečo výnimočné. Je to unikátny šampionát kombinujúci technológiu a šport. Je to šport, ktorý šokuje vaše zmysly.“

„Je to séria s neuveriteľne talentovanými jazdcami podstupujúcimi neuveriteľný risk. Je to šport, ktorý je skutočne pozoruhodný. Nie je to len hodinové alebo dvojhodinové podujatie. Sme tu tri dni, dejú sa tu rôzne veci. Jestvuje tu hĺbka a bohatosť, vďaka čomu je to jedinečné. Myslím si, že je dôležité uvedomiť si, v čom máme navrch v porovnaní s ostatnými,“ dodáva šéf F1.

Vandoorne: F1 predstavuje falošný svet plný politiky, Formula E je o čistom pretekaní

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *