Šéf Mercedesu predpovedá obojstranné personálne pohyby medzi Formulou E a F1

Ian James
foto: Daimler

Šéf tímu Mercedes vo Formule E Ian James si myslí, že elektrický šampionát je blízko k tomu, aby mohol dodávať pilotov a inžinierov pre F1. Podľa neho je pravdepodobný aj opačný pohyb. Informuje o tom Autosport.

Šestica zo súčasných jazdcov šampionátu absolvovala aspoň jednu veľkú cenu. Dôležitým momentom je, že Formula E upustila od angažovania bývalých pilotov F1 a snaží sa vychovávať vlastné talenty. Tímy majú momentálne tendenciu podpisovať menej známych jazdcov.

James si myslí, že prvá sezóna šampionátu so štatútom majstrovstiev sveta môže znamenať ďalší posun a možnosť „dodávania“ pilotov a zamestnancov priamo pre potreby F1. „Myslím si, že sa Formula E dostáva do bodu, v ktorom uvidíme obojstranné pohyby medzi ňou a F1. Nemyslím tím len jazdcov. Pozrite sa na celý personál tímu. Inžinieri, mechanici, manažment tímu a pretekári.“

Mercedes predstavil jazdcov i monopost EQ Silver Arrow 02 (Foto+Video)

„Vidím tu možnosť, že by sa rok čo rok menili ľudia medzi týmito dvomi sériami. Podľa mňa je na to niekoľko veľmi dobrých dôvodov. Až keď prídeme na štart siedmej sezóny, prvej so štatútom majstrovstiev sveta, ukáže sa, že je tento status skutočne zaslúžený a že nám v budúcnosti dobre poslúži,“ pokračuje šéf tímu.

Mercedes vstupuje do svojej druhej sezóny vo Formule E a sám je príkladom spolupráce medzi elektrickým šampionátom a F1. Jedným z jeho pilotov je totiž bývalý jazdec F1 Stoffel Vandoorne. Navyše, stajňa len nedávno informovala o začatí sťahovania svojho tímu Formuly E do Brackley, kde sídli tím F1.

Mercedes presťahuje svoj kompletný tím Formuly E na základňu F1

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *