Šéf Porsche si myslí, že Lotterer je trochu netrpezlivý

André Lotterer
foto: Porsche AG

Šéf tímu Porsche si myslí, že André Lotterer bol pred kolíziami možno trochu príliš hladný po úspechu. Verí však v skoré víťazstvo nemeckej značky.

Amiel Lindesay pre oficiálny web tímu reagoval na viacero kontaktov Lotterera so súpermi. Či už to bol neúspešný súboj v Ríme o prvé miesto s Vandoornom z Mercedesu alebo incident s Buemim z Nissanu vo Valencii. Za oba priestupky dostal skúsený Nemec trest v podobe prejazdu boxovou uličkou.

„Ako tím neustále pracujeme na tom, aby sme jazdcom dodali perfektné auto. Ale v pretekoch robia vlastné rozhodnutia. Napríklad pri rozhodovaní o optimálnom využití dostupnej energie. Takéto veci nevieme nasimulovať, takže sa spoliehame na skúsenosti a zručnosti našich pilotov. André je veľmi rýchly a má množstvo skúseností. Ale mám pocit, že je občas príliš hladný po svojom prvom víťazstve,“ myslí si Lindesay.

Formula E sa v Mexiku predstaví na ovále, na tribúnach by mali byť tisíce ľudí!

Porsche je v priebežnom poradí na siedmom mieste a stále čaká na prvé víťazstvo vo Formule E. „Ukázali sme, že dokážeme jazdiť na čele. Je niekoľko vecí, ktoré musíme v druhej polovici sezóny spraviť lepšie. Tvrdo pracujeme na tom, aby sa tak stalo. Sezónu sme začali veľmi dobre pripravení a sebavedomí. Naše očakávania však zatiaľ neboli úplne naplnené.“

„Obe autá sú rýchle, procesy v rámci tímu sú dobré a výsledok, v ktorý dúfame, sme zatiaľ nedosiahli kvôli niekoľkým nešťastným incidentom na trati. V podstate máme všetko, aby sme boli úspešní, ale v prvých siedmich pretekoch sme to jednoducho nedokázali spojiť dokopy,“ pokračuje šéf tímu.

Podľa Lindesaya potrebuje jeho stajňa „čistý“ víkend. Najbližšiu možnosť bude mať už na budúci víkend počas premiérovej dvojitej Puebla E-Prix.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *