Šéf stajne Virgin predpovedá svojmu tímu svetlú budúcnosť

foto: © FIA Formula E

Šéf stajne DS Virgin Racing Alex Tai si myslí, že je jeho tím dobre pripravený na nový balík, s ktorým Formula E vstúpi do piatej sezóny. Virgin a DS po aktuálnom ročníku ukončia vzájomnú spoluprácu.

Pohonné jednotky DS by mala v sezóne 2018/2019 využívať stajňa TECHEETAH. Podľa dostupných informácií by mal Virgin využívať elektromotory Audi. Hovorí sa o tom, že k dohode už malo dôjsť a čoskoro by sme sa mali dočkať oficiálneho oznámenia ich vzájomnej spolupráce.

„Bol som úplne presvedčený, že urobíme správne rozhodnutie, pretože potrebujeme mať slobodu. Mali sme na výber z deviatich rôznych konštruktérov pohonných jednotiek. Pri pohľade na budúcnosť tejto technológie som veľmi optimistický. Sme schopní voľby, čo je skvelé, pretože nás to posúva do veľmi silnej pozície,“ povedal Tai pre e-racing365.

Nemecký rodák si myslí, že Virgin má v tejto sezóne šancu na dobrý výsledok. „Myslím si, že z hľadiska inžinierov, mechanikov a disciplíny máme výnimočný tím, ktorý podnecuje ducha. Podľa mňa nemôžeme mať lepšiu jazdeckú dvojicu. Keby sme si neverili, tak by sme nemohli vyhrať pretekov a bojovať o tituly.“