Šéf tímu Mahindra o Wehrleinovi: Netušili sme, že si zvykne tak rýchlo

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Šéf stajne Mahindra Racing Dilbagh Gill prezradil, že stratégia bez rizika pre Pascala Wehrleina bola navrhnutá ešte pred pretekmi v Santiagu. Nováčik šampionátu obsadil v Čile výborné druhé miesto, pričom v závere atakoval neskoršieho víťaza Sama Bird na Virgine.

„V piatok v noci som ho vzal na večeru a povedal som mu – dnešok je o kompletnosti, nie o súťaži. V skutočnosti spravil oboje. Získal množstvo skúseností a nazbieral veľký počet bodov, takže sme veľmi spokojní. Z hľadiska stratégie sme boli v pretekoch konzervatívni a do vysielačky som musel povedať – poďme sa držať druhého miesta. S batériou sme boli blízko limitu, ale vedeli sme, že v ďalšej polovici kola by sme mohli vyvinúť tlak a ísť si po víťazstvo. Bolo to veľmi náročné,“ hodnotí pre e-racing365 Gill.

Návrat k pretekom v Santiagu:

Mahindra pokračuje vo fantastickej sérii, nováčik Wehrlein bojoval o víťazstvo

Ind už niekoľkokrát zopakoval, že je ohromený rýchlosťou, akou sa Wehrlein vo Formule E prezentuje. Adaptoval sa takmer okamžite. „Vedeli sme, že by sme od neho mohli očakávať dobré výsledky, ale netušili sme, že by to mohlo byť také rýchle a fenomenálne. Vo svojej kvalifikačnej skupine bol najrýchlejší a v pretekoch, ktoré preňho boli prakticky prvé, skončil druhý. Všetko splnil do bodky.“

Wehrlein sa zatiaľ prezentuje agresívnym štýlom jazdy a šéfovi Mahindry pripomína bývalého pilota stajne Felixa Rosenqvista. „V tomto smere je mu veľmi podobný. Občas musíte podľa mňa auto trochu doškriabať, keď je to nevyhnutné. A on to naozaj robí. Nebojí sa kontaktu s autom. Je to ako súboj medzi Vergnom a Birdom, ktorý sme videli v Maroku. Občas to musíte spraviť,“ dodal Gill.

Dilbagh Gill
foto: © FIA Formula E