Šéf tímu Mercedes popiera správy o možnom odchode jeho pilotov do F1

foto: Daimler

Tím Mercedes odmietol správy o možnom odchode Stoffela Vandoorna alebo Nycka de Vriesa do F1, konkrétne do Williamsu. Informuje o tom The Race.

Odchod jedného z dvojice bol spájaný s domino efektom, ktorý by mal nastať po potenciálnom odchode Valtteriho Bottasa do Alfy Romeo. Novým tímovým kolegom Lewisa Hamiltona by sa podľa čoraz hlasnejších hlasov mal stať George Russell z Williamsu. No a práve jeho miesto mal podľa šumov zaplniť jeden z dvojice Mercedesu vo Formule E.

Ako informuje The Race, obaja jazdci by mali mať platný kontrakt s Mercedesom aj pre ďalší ročník bez ohľadu na to, či nemecký konštruktér bude alebo nebude súčasťou éry Gen3. Tá sa má začať buď koncom budúceho roka, alebo začiatkom roka 2023.

Vandoorne a de Vries si zaslúžia miesto v F1, tvrdí Toto Wolff

Šéf tímu Ian James pre uvedený zdroj povedal, že prípadný odchod Vandoorna alebo de Vriesa nie je na stole. Zároveň však dodal, že tím by určite ani jednému nebránil, ak by sa naskytla šanca pôsobiť v kráľovnej motošportu. „Nemám nijaké náznaky, že by sa niečo dialo. Takže ôsma sezóna pôjde podľa plánov a zatiaľ sme neučinili žiadne oznámenia týkajúce sa jazdcov. V tejto fáze by som to radšej nerobil. S oboma sme veľmi spokojní,“ povedal šéf tímu.

„Máme dvoch brilantných jazdcov, ale takisto máme skvelých inžinierov a ľudí v iných oblastiach obchodu. Toto je moja osobná filozofia. Počas mojej kariéry mi nikto nezahatal cestu alebo ma neblokoval iba kvôli zmluvným situáciám. A ja to rešpektujem,“ pokračuje James.

„Myslím si, že ak majú ľudia príležitosť urobiť správnu vec, mali by byť správne podporení. Ak je to všetko možné, malo by to prebehnúť tak, aby to čo najmenej narušilo organizáciu. Ale ako som povedal, v tejto chvíli sa nič neplánuje a o ničom sa nediskutuje, takže som pokojný,“ dodal.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *