Šéf tímu Mercedes sa teší na súboje s nemeckými rivalmi

Nyck de Vries, Stoffel Vandoorne a Ian James
foto: Daimler AG

Šéf stajne Mercedes-Benz EQ má pred blížiacou sa sezónou plné ruky práce s prípravami na premiérové vystúpenie nemeckej značky vo Formule E. V rozhovore pre nemecký e-formel.de prezradil viacero zaujímavých podrobností súvisiacich s prípravami na nový ročník.

V sezóne 2019/2020 uvidíme na štartovom rošte až štyri nemecké tímy. „Je to skutočne fenomenálne. Dokazuje to, aký obrovský záujem je momentálne o túto sériu. Prvýkrát uvidíme súťaž so štyrmi veľkými nemeckými značkami. Na konci dňa chceme na trati poraziť každého. Z hľadiska médií môžeme očakávať zvýšený záujem, čo je pre náš šport veľmi dobré,“ povedal šéf stajne Mercedes Ian James.

Počas vlaňajšej sezóny bola predskokanom Mercedesu stajňa HWA. „Ich prácu nesmieme podceňovať. Mali náročný rok, ale napriek tomu dokázali postaviť úspešný a konkurencieschopný tím. Veľa sme sa od nich naučili a z ich skúseností môžeme len a len ťažiť. Vďaka tomu vieme, ako to vo Formule E funguje. Je to úplne iné ako vo zvyšných motoršportových sériách. HWA bol zákaznícky tím. Do šiestej sezóny vstúpime s vlastným autom. Teraz ho môžeme vyvíjať nezávisle. Bude to úplne iné ako doteraz. Naša krivka učenia sa bude naďalej veľmi strmá.“

Na Mercedes čaká vzrušujúca premiérová sezóna v šampionáte s viacerými zaujímavými lokalitami. „Nikdy som nebol v Soule, preto sa tam veľmi teším. Najviac sa ale teším na preteky v Londýne. Pochádzam odtiaľ a milujem ho. Budú to moje domáce preteky a bude to niečo výnimočné. Všetky okruhy minulej sezóny boli jedinečné a priniesli skvelú súťaž. Bude to zábava.“

Predpokladalo sa, že jedným z pilotov tímu bude Stoffel Vandoorne, čo sa napokon potvrdilo. Druhé meno je možno prekvapením. Nyck de Vries dostal prednosť pred ďalšími zaujímavými menami. „Bolo to veľmi náročné rozhodovanie. Zhodnotili sme všetky možnosti a aspekty. Charakter pilotov je enormne dôležitý. Nyck v súčasnosti dosahuje veľmi dobré výsledky vo Formule 2. Keď sa človek pozrie na jeho kariéru, tak zistí, že sa učí veľmi rýchlo. To je vo Formule E veľmi dôležité,“ pokračuje James.

Brit v inom rozhovore pre e-racing365 nepriamo potvrdil, že Mercedes zvažoval angažovanie Pascala Wehrleina. „Pascal, rovnako ako iní piloti Formuly E vrátane nováčikov, odviedol v predošlej sezóne obdivuhodnú prácu. Myslím si, že bez ohľadu na to ho čaká vzrušujúca budúcnosť. Len kvôli jeho predošlému spojeniu s Mercedesom sme sa naňho špeciálne nezameriavali. Sledovali sme celé jazdecké pole,“ dodal šéf továrenskej stajne Mercedes.