Šéf Volkswagenu skritizoval Formulu E, v ktorej súťažia hneď dve značky koncernu

foto: Formula E

Generálny riaditeľ Volkswagenu Herbert Diess sa postaral o nepríjemné prekvapenie, keď na sociálnej sieti LinkedIn skritizoval Formulu E. Manažér tak spravil v príspevku adresovanom šéfovi Microsoftu Billovi Gatesovi.

Podľa Diessa má totiž väčší potenciál koncepčne upravená F1. „Podľa môjho osobného názoru by bolo lepšie pokračovať v takomto motošporte: F1 by sa stala uhlíkovo neutrálnou využitím syntetického paliva . Je omnoho vzrušujúcejšia, zábavnejšia, prináša viac pretekárskych zážitkov a technickej súťaže ako Formula E, ktorá jazdí v centrách miest niekoľko kôl v hernom režime.“

Z hľadiska zapojenia Volskwagenu do Formuly E sú Diessove vyjadrenia prinajmenšom mätúce a tak trochu nešťastné, keďže nemecký koncern reprezentujú v elektrickom šampionáte Audi a Porsche. Prvá menovaná značka sa vo Formule E tešila z titulov, kým Porsche má za sebou úspešnú premiérovú sezónu. Aby toho nebolo málo, tretím tímom, ktorý má súvis s VW je Virgin, ktorý je zákazníckym tímom Audi.

Je otázne, ako na vyjadrenia Diessa reagovali pracovníci koncernu, keďže Volkswagen, rovnako ako drvivá väčšina automobiliek, mení svoj kurz smerom k elektromobilom.

PODCAST: Formula E nechce meniť kvalifikáciu. Koho uvidíme za volantom v novej sezóne?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *