Šéfovia sérií F1, WEC a Formula E zabránili veľkým termínovým kolíziám

Berlín - di Grassi, Rosenqvist

Šéfovia F1, WEC a Formuly E súhlasili, že sa posnažia o to, aby v budúcej sezóne nedošlo k veľkým termínovým kolíziám medzi týmito sériami. Informuje o tom Motorsport.com.

Formula 1 a WEC sa dohodli na neuskutočňovaní pretekov v rovnakej krajine v ten istý víkend. Predstavitelia WEC a Formuly E sa takisto zhodli, že nedôjde k termínovým kolíziám. Táto správa je mimoriadne dôležitá, keďže značná časť pilotov elektrickej série pôsobí aj vo vytrvalostnej kategórii. V tejto sezóne dochádza k niekoľkým prelínaniam, na čo v konečnom dôsledku doplácajú fanúšikovia.

Formula E nedávno predstavila predbežný kalendár pre ročník 2017/2018 a WEC by tak mala urobiť až neskôr v tomto roku. Polovica pretekov FE sa križuje s Formulou 1 – Rím s Bahrajnom, Paríž s Azerbajdžanom, zatiaľ neznáme dejisko s Kanadou, New York s Veľkou Britániou a Montreal s Maďarskom. Podľa šéfa FE Alejandra Agaga to však problém nie je: „S F1 nemáme problém, nemáme spoločných jazdcov. Tieto kolízie sú akceptované a vznikajú kvôli veľkému počtu pretekov F1.“

Zdroj: Motorsport.com, foto: Andrew Ferraro (LAT)