Sezóna 2020/2021 prinesie aktualizované vozidlá druhej generácie

foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Sezóna 2020/2021 prinesie vylepšené vozidlá druhej generácie, ktorých životnosť vyprší po dvoch ročníkoch. Prípravy úprav vrcholia. Informuje o tom e-racing365.

Predná i zadná časť karosérie prejde výraznejšími zmenami, o ktorých návrhoch sa momentálne rokuje a celá záležitosť je v pokročilej fáze. Ďalšie diely budú vyrobené v prvom štvrťroku 2020 a dodané tímom počas leta. Už pri nástupe vozidiel Gen2 sa hovorilo o podobnej úprave ako v prípade Gen1. Teda, po dvoch rokoch prejde monopost vylepšeniami.

„Chceme osviežiť vzhľad auta, takže ľudia budú mať pocit, že na trať prichádza skutočne nové vozidlo. Bude to platiť v prípade karosérie, dizajnu, výzoru a pocitu, ktorý bude výrazne iný,“ povedal šéf FIA pre okruhové šampionáty Frédéric Bertrand. Nové auto by malo mať o jednu plochu karosérie viac, ktorá má byť dostupná pre sponzorov. „Zvažujeme to. Ide o dve alebo tri kritériá,“ potvrdil člen Medzinárodnej automobilovej federácie.

Podľa Bertranda sa bude nové auto správať inak pri kontaktoch, ktoré sú vo Formule E veľmi časté. Práve kontakty zapríčiňujú veľkú časť červených vlajok a prerušení. Podľa vyššie uvedeného zdroja už jestvujú grafické návrhy nového auta, avšak tie ešte nie sú definitívne. „Máme ich, ale ešte nie sú schválené ani finálne. Stále pracujeme s pripomienkami od rôznych dizajnérov. Nechceme míňať peniaze len preto, aby sme ich míňali. V prvom rade chceme byť z finančného hľadiska opatrní. A chceme, aby ľudia mali pocit, že sme to urobili správne.“