Sezóna 2021/2022 by mohla ponúknuť minimálne tri nové mestá

foto: Pixabay

Formula E počíta pri zostavovaní kalendára pre sezónu 2021/2022 s tromi novými dejiskami. Informuje o tom The Race a dodáva, že jeho predbežnú podobu by sme mohli spoznať v júli.

Spomínaný ročník by mal prebehnúť od decembra do júla a okrem iného by mal priniesť návrat do miest, ktoré sme videli v predchádzajúcich sezónach. Pravda, tešiť sa vraj môžeme aj na novinky.

Spoluzakladateľ série a zástupca šéfa Alberto Longo pre vyššie uvedený zdroj povedal: „Určite uvidíme nové dejiská. Máme v úmysle predstaviť náčrt kalendára začiatkom júla. Ohlásil sme dve podujatia ako Soul a Jakarta. Žiaľ, zatiaľ sa nám tam nepodarilo pretekať. Ale snáď sa to podarí a snáď v ôsmej sezóne uvidíme aj nové preteky. Nielen tieto dvoje, ale pravdepodobne ešte jedny alebo dvoje.“

Ako informuje The Race, v lete 2022 by mohol E-Prix hostiť kanadský Vancouver a možné sú aj podujatia v Kapskom meste, Atlante, či holandskom Eindhovene. Záujem je aj o preteky v Japonsku či Indii a predstavitelia šampionátu boli nedávno v Petrohrade, čo by mohlo naznačovať návrat do Ruska. Na viac detailov si budeme musieť ešte niekoľko týždňov počkať.

Formula E je o krok bližšie k návratu do Kanady, Vancouver súhlasí s pretekmi

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *