Sezónne finále Extreme E prinesie Jurskú X Prix na juhu Anglicka

foto: Extreme E

Ešte stále nový šampionát Extreme E potvrdil, že finále tejto sezóny privíta juhoanglická vojenská základňa Bovington. Záver sezóny prebehne 18. a 19. decembra.

Bovington je známou britskou vojenskou základňou nachádzajúcou sa hneď vedľa Jurského pobrežia. Extreme E momentálne úzko spolupracuje s britským ministerstvom obrany a armády, ktoré nedávno predstavilo stratégiu pre bol proti klimatickým zmenám a v prospech udržateľnosti.

Táto stratégia kombinuje zmierňovanie vplyvov na životné prostredie pri zachovaní vojenskej produkcie. Cieľom je dosahovať to pri redukovaní emisií a prechodom k obnoviteľným zdrojom energie, keďže Spojené kráľovstvo chce byť od roku 2050 v tomto smere na úrovni nuly.

Rosberg Xtreme Racing
foto: Extreme E

Zakladateľ a šéf Extreme E Alejandro Agag: „Veľmi sa teším na preteky v tejto lokalite. Bude to naše prvé podujatie na území Spojeného kráľovstva. Tento krok je zásadným posunom v našej misii – pretekať na odľahlých miestach a poukázať tým na efekty klimatickej zmeny.“

Aktuálne majú súťažiaci za sebou preteky v Saudskej Arábii, Senegale a Grónsku. Pred spomínaným finále uvidíme 23. a 24. októbra preteky na talianskej Sardínii.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *